تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۷۰

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛

هرکس بیاید وضعیت این نیست آقای پزشکیان! / تَکرار قاعده نومیدانه

اکنون از چه روست که امثال پزشکیان مردم را از لولویی به اسم آمریکا یا تحریم یا غیره می‌ترسانند و در اشتباهی دانسته یا ندانسته تَکرار می‌کنند که «هرکس بیاید همینست...»!

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان نماینده اصلاح‌طلب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در بخشی از مصاحبه با شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه دولتی ایران اظهار کرده است: «راهی که ما می‌رویم و آنچه که ما شاهد هستیم، هر دولتی هم بیاید و هر جناح و دسته‌ای که بخواهد کاری کند، بجز همین نمی‌تواند باشد. مشکلات مملکت به سادگی قابل حل نیست. به‌خاطر آن رفتاری که امریکا و برخی کشورهای دیگر در قبال ایران دارند، حل وفصل برخی مشکلات ساده نیست. هر کسی بیاید ما این مشکل را خواهیم داشت.»

او همچنین می‌گوید: «اینکه بیاییم شعار بدهیم و بگوییم این مشکلات هست و بعد هم همه گناهان را به گردن دیگری بیندازیم، آیا این منطق اصولی است؟ به نظرم کار درستی نیست. این چیزی است که متأسفانه متوجه آن نیستیم.»

گویا پزشکیان حاضر نیست در پیشگاه مردم اذعان کند بلایی که در دولت مشترک روحانی و اصلاح‌طلبان بر سر «قدرت خرید مردم» آمد فقط در دولت مرحوم هاشمی رفسنجانی مسبوق به سابقه است نه در هیچ دولت دیگری.

و این یعنی بر خلاف آنچه که ایشان تفوّه می‌کند؛ هر دولت دیگری بیاید؛ به جز شرایط فعلی را رقم خواهد زد.

پزشکیان باید جواب دهد که دقیقا در کدام دولت در جمهوری اسلامی قیمت مسکن تا ۵۰۰ درصد و بیشتر افزایش یافته که او ادعا می‌کند هر دولتی بیاید همین است!؟

بسیاری از مشکلات اقتصادی این روزها نه تنها صرفا به طرز تفکر اقتصادی و مدیریت ناکارآمد مربوط است که اتفاقا راه حل‌های کوتاه مدت نیز دارد.

کما اینکه پیش تر تاکید شده بود دولت باید سبد معیشت مردم را تضمین کند، بحث اخذ مالیات از خانه‌های خالی و از سوداگری باید تعیین تکلیف شود و قیمت خودرو بایستی با سیستم سهمیه‌بندی کاملا نظام‌مند شود.

از مدت‌ها قبل گفته شده که اصلی‌ترین مشکل این روزها و سال‌های اقتصاد ایران بر خلاف ادعای دولت نه تحریم که مسئله «عدم نظارت دولت بر قیمت‌ها» است.

اکنون از چه روست که امثال پزشکیان مردم را از لولویی به اسم آمریکا یا تحریم یا غیره می‌ترسانند و در اشتباهی دانسته یا ندانسته تَکرار می‌کنند که «هرکس بیاید همینست...»!

این قاعده کاملا غلط، نومیدانه و بی‌اصل و اساس است و هرکس بیاید اتفاقا همین نیست. و بر همین منوال است که برخی تحلیلگران تأکید دارند یگانه راه حل مشکلات کشور  رأی خوب مردم در «صندوق رأی» است.

نظرات

IR

همین قدر بس است که در این چند دهه به مردم ایران ثابت شده که هر کس به جایگاهی رسید ، بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند به فکر جناح بازی بوده و هست چه اصلاح طلب چه اصولگرا نشانه اش هم تذکر شدید مقام معظم رهبری به نمایندگان کنونی مجلس، در کشوری که مطالبه بر اساس سند ومدرک نباشد ، بیشتر از این نباید انتظار داشت پس کلیات سخن آقای پزشکیان کاملا صحیح می باشد وقتی کار برای آسایش مردم نباشد ، یک روز اصلاح طلب کار بلد را دولت اصولگرا رد می کند ، و روز دیگر اصولگرای کاربلد را دولت اصلاح طلب ، در این وسط بر سر مردم هر چی بیاد عین خیالشان نیست.

IR

مطمئن باشیم هرکس بیاید وضع همینطور خواهد بود چون هیچ به اصطلاح مسئولی به فکر مردم نیست ، راست و چپ هم ندارد اگر زنده بودیم چهار سال دیگر خواهیم دید حرفشان هم این خواهد بود که دوره قبل کار را خراب کرده همانطور که دوره های قبل این حرفها را گفته اند