تبریزبیدار
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۲۳۵

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

ازدواج کرونایی و بارِ سنگین تجملاتی که از دوش جوانان برداشته شد

شرایط کرونا ثابت کرد که می توان بدون مراسم های آنچنانی و تالار هم زندگی مشترک را شروع کرد و به خانه بخت رفت.

سرویس فرهنگی تبریز بیدار 

اولین روز ماه ذی الحجه برابر است با سالروز زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ شیعه می باشد. به مناسبت این روز باشکوه، با خبرنگار تبریز بیدار همراه می شویم تا پای حرف چند زوج تبریزی که این روزها با این شرایط سخت کرونا تصمیم به شروع زندگی مشترک گرفته اند بنشینیم.

آنها بالاتفاق می گویند تبعات احتمالی کرونا نیز بهانه ای شد تا بدون هیچ مراسمی زندگی مشترک خود را آغاز کنند.


رامین نظامی خواه و معصومه ربیعی از اول هم برنامه شان برای زندگی این بوده که زندگی را سخت نگیرند و کرونا هم بهانه ای شده برای اینکه بتوانند با الگو گرفتن از حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) زندگی مشترکشان را ساده و البته بدون مهمان شروع کنند چون سلامتی فامیل و دوستانشان برایشان مهم بوده است.

این زوج خوشبخت معتقدند که تحکیم ‌خانواده با تشریفات نیست بلکه با همدلی و درک متقابل است. البته که بعضی رسم و رسوم ها زیبا هستند اما این خانم و آقا بدون تشریفات توانسته اند خاطرات خوبی برای خودشان رقم بزنند!

فرزاد مهدوی و مریم سبحانی مدت زیادی بوده که نامزد بوده اند و تصمیم داشتند به زندگیشان سرو سامان بدهند که کرونا شروع شده و چون تمام شدنش مشخص نبوده، تصمیم گرفته اند زندگیشان را با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع کنند و برای حفظ سلامتی اطرافیان، کسی را دعوت نکنند!

خانم سبحانی و آقای مهدوی گفتند عروسی نگرفتنشان نه تنها برایشان مسئله ای نداشته بلکه کلی هم از نظر مالی و اقتصادی به نفعشان بوده و خیلی هم‌ لذتبخش بوده چون دغدغه و استرس خیلی چیز ها را نداشته اند!

این دو ساده زیستی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(ع) را الگوی خود قرار داده و معتقدند که هیچوقت تشریفات و تجملات نه تنها باعث تحکیم خانواده نمی شود بلکه خیلی وقت ها باعث اختلافات شدید و تعضیف بنیان خانواده هم می شود.

بهزاد عزیز پور و فرناز پور عباس دو سال عقد بوده اند و تصمیم داشتند خرداد امسال زندگی مشترکشان‌ را شروع کنند. 

این زوج جوان معتقدند که نه تنها هیچ امتیازی از مرحله زندگی را از دست نداده اند بلکه خوشحالند که بدون اینکه هزینه اضافی برای کسی داشته باشند زندگیشان را با عشق شروع کرده اند.
این آقا و خانم عروسی های تشریفاتی و تجملات را نه تنها ضامن زندگی موفق نمی دانند بلکه اتفاقا دلیل خیلی از اختلافات و بدهی های اول زندگی می دانند که تا مدت ها خانواده ها را درگیر می کند!

الگوی این‌ زوج برای مراسمشان، ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) بوده و در عین سادگی برگزار شده و این سادگی هم برایشان اصلی ترین معیار بود.

امیدواریم این اتفاق زیبا برای همه جوانان ایرانی رقم‌ بخورد و‌ همه زوج ها با الگو‌ گرفتن از حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) زندگی خود را ساده و‌ بدون‌ تجملات شروع کنند.


گفتگو از الهه مهدوی