تبریزبیدار
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۴۳:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۴۰

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

فانوس‌به‌دستی ماشین سازی برای بقا در لیگ

مسابقات فوتبال لیگ برتر ایران درحالی به ۳ هفته پایانی خود رسیده که علاوه بر بالای جدول که شاهد رقابتی جذاب برای کسب سهمیه هستیم، در منطقه قرمز جدول هم جدال‌های جذابی را شاهد خواهیم بود.

به گزارش تبریز بیدار ، مسابقات فوتبال لیگ برتر ایران درحالی به ۳ هفته پایانی خود رسیده که علاوه بر بالای جدول که شاهد رقابتی جذاب برای کسب سهمیه هستیم، در منطقه قرمز جدول هم جدال‌های جذابی را شاهد خواهیم بود. سبزپوشان تبریزی به‌عنوان یکی از فانوس‌به‌دستان لیگ امسال باید هفته‌های باقی‌مانده را مدیریت کند تا فصل بعد هم در سطح اول فوتبال ایران باشند. 

ماشین‌سازی، جدال شش‌امتیازی با پارس ضامن بقا

شاگردان هومن افاضلی راه پرپیچ‌و‌خمی را برای بقا در لیگ نوزدهم پیش‌روی خود دارند؛ برد در دوئل شش‌امتیازی افاضلی مقابل تیم سابق خود، می‌تواند سرنوشت سبزپوشان تبریزی را رقم بزند و آن‌ها را در لیگ نوزدهم حفظ کند، اما شکست مقابل شاگردان پورموسوی، ماشین را به منطقه قرمز جدول نزدیک می‌کند. به‌ویژه آنکه باید پس از دیدار با پارس جنوبی، در دربی تبریز مقابل تراکتوری قرار بگیرند که برای آسیایی‌شدن محکوم به بردن ماشین‌سازی است و می‌تواند کاملا شاگردان افاضلی را در سراشیبی سقوط به لیگ‌یک قرار دهد؛ البته کسب ۴ امتیاز این ۲ مصاف حیثیتی می‌تواند پرونده سقوط ماشین‌سازی را ببندد و حضور آن‌ها در دوره بیستم لیگ برتر را قطعی کند.

 کار سخت جمی‌ها در جدال با مدعیان

برای تیمی که می‌خواهد در لیگ برتر بماند و در کورس رقابت فانوس‌به‌دستان حضور دارد، کسب یک‌امتیاز از ۳ دیدار اخیر قابل‌قبول نیست. سیروس پورموسوی که در کارنامه‌اش تجربه حضور در آسیا با استقلال خوزستان را دارد، به‌خوبی می‌داند که دیگر در ۳ دیدار پیش‌رو برای بقا در لیگ نوزدهم جای اشتباه ندارد. آینده پارس جنوبی جم می‌تواند در پایان دیدار با ماشین‌سازی رقم بخورد؛ شکست، آن‌ها را به لیگ‌یک نزدیک‌تر می‌کند و پیروزی می‌تواند امید‌های بقا را دوچندان کند. هرچند دوئل با فولادی که می‌خواهد آسیایی شود، انتظار شاگردان پورموسوی را می‌کشد و آن‌ها یکی از سخت‌ترین قرعه‌ها را در میان تیم‌های فانوس‌به‌دست تا پایان لیگ نوزدهم خواهند داشت.