تبریزبیدار
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۳:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۵۲

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

ورود کرونا به نمایشگاه ماشین آلات تبریز ممنوع!

برای چندمین بار از خرداد ماه تاکنون با وجود پیک‌ بالای کرونا و بدون توجه به هشدارهای سازمان جهانی بهداشت و‌ ستاد ملی مبارزه با کرونا نمایشگاهی در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، هفدهمین نمایشگاه تخصصی فولاد و ماشین آلات، یکشنبه ۱۲ مرداد در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت گشایش یافت و تا 15 مرداد ادامه خواهد داشت.

این نمایشگاه چندمین نمایشگاهی است که از خرداد ماه تاکنون با وجود پیک‌ بالای کرونا و بدون توجه به هشدارهای سازمان جهانی بهداشت و‌ ستاد ملی مبارزه با کرونا در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود. 

ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده است: حضور در مکان های پر تجمع که بیش از 10 نفر حضور داشته باشد ممنوع می باشد و دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز برگزاری هرگونه همایش و نمایشگاه در این روزها را ممنوع کرده است.

عباسعلی درستی معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در خصوص آمار بالای مبتلایان کرونای استان در مرداد ماه گفته است: آذربایجان شرقی همچنان در وضعیت قرمز کرونا است و با وجود این‌ که رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در میان شهروندان آذربایجان شرقی افزایش یافته اما هنوز برای مدیریت بیماری کافی نیست و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، وظیفه ملی هر فردی است، باید از برگزاری هر گونه همایش و جلسات غیرضروری و مراسم ختم و عروسی هم به جد خودداری شود.

جالب اینجاست که سازمان صمت استان، خود متولی تهیه و توزیع ماسک و اقلام ضدعفونی است و بنا به گزارش خودشان، از اسفندماه تاکنون روزانه حدود ۴۰ هزار عدد ماسک جهت پیشگیری از بیماری کرونا، تولید و به مردم و‌ بیمارستان ها عرضه کرده است اما اقدام به برگزاری این نمایشگاه متناقض با رسالتش در بحث کرونا است.

چندی پیش نیز بیست و هشتمین نمایشگاه دکوراسیون، جهیزیه و لوازم خانگی در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار شد که با اعتراض مردم و مسئولین بهداشت و درمان استان همراه بود ولی توجهی به این اعتراضات نشد و‌ این بار مصمم تر از گذشته به برگزاری یک نمایشگاه جدید پرداختند!

شاید سود حاصل از برگزاری این نمایشگاه ها به قدری بوده که بتواند شرکت کنندگان این نمایشگاه ها را از خطر کرونا در امان نگه دارد یا شاید هم کرونا نمی‌ تواند به محل نمایشگاه بین المللی ورود پیدا کند!

نظرات

IR

شما که عادت به سنگ اندازی در کارها را دارید نمایشگاهی با آن وسعت حضور کارخانجات بدون اطلاع متولیان استان غیر ممکن است