تبریزبیدار
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۰۷:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۸۴

حجت الاسلام نظری مطرح کرد؛

مراسمات محرم با تغییر سبک و رعایت پروتکل ها برگزار شود

حجت الاسلام نظری گفت: باید با تغییر سبک مراسمات و رعایت پروتکل ها، یاد امام حسین(ع) را زنده نگه خواهیم داشت.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام مجتبی نظری در جشن خیابانی عید سعید غدیر خم در جمع اهالی شهرک ارم تبریز اظهار داشت: گرامیداشت اعیاد ضروری است و می توان با رعایت پروتکل ها مراسمات را برگزار کرد.
وی با بیان اینکه نباید مراسمات محرم تعطیل شود، افزود: باید با تغییر سبک مراسمات و رعایت پروتکل ها، یاد امام حسین(ع) را زنده نگه خواهیم داشت.
این کارشناس مذهبی تاکید کرد: مراسمات داخل خانه باید به داخل مسجد یا سالن های بزرگ سوق داده شود.
وی ادامه داد: حفظ جان واجب و سینه زنی مستحب است و باید با رعایت پروتکل ها واجبات را رعایت کرده و مراسم عزاداری اجرا شود.
حجت الاسلام نظری گفت: احسان ها و نذورات به صورت جیره خشک بین نیازمندان توزیع شود.
وی با اشاره به ضرورت انجام سنت های نیک در محرم گفت: فرصت دادن طلب کار به بدهکار به احترام امام حسین(ع) باعث زیبایی جامعه می شود.
حجت الاسلام نظری به فضیلت عید غدیر تاکید کرده و گفت: والدین باید به فرزندان خود واقعه غدیر را شرح داده و به آن ها بصیرت لازم را بدهند. فرزندان باید بدانند بین معاویه و علی(ع) کدامشان حق است.
وی خاطر نشان کرد: امسال در عزاداری هایمان شهید سلیمانی را یاد کرده و مداح ها و عالمان هیئات و مساجد هر روز وصیت‌نامه یکی از شهدا را بخوانند.
این خطیب شهیر تبریزی بیان داشت: وصیت نامه سردار شهید سلیمانی دستورالعمل است که در یک جایی از آن می گوید من جان خود را برای مردم نذر کرده ام. می توان از این سخن شهید عمق ارزش قائل شدن او برای مردم را فهمید.