تبریزبیدار
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۹:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۸۰۵۵۱

حجت الاسلام حسینی در جمع عزاداران محرم مطرح کرد؛

ارتجاع، باعث ایجاد عاشوراهای دیگر می‌شود / معنویت انسان را بنده خدا می کند نه کدخدا

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: اگر در جامعه ای معنویت باشد انسان بنده خدا می شود نه بنده کدخدا.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی صبح امروز در مراسم عزاداری هیات رزمندگان اسلام آذربایجان شرقی در محل سنگفرش ارک تبریز اظهار داشت: نهضت عاشورا یک نهضت فکری و یک نهضت عظیم فرهنگی است، ویژگی خاص و بارز مکتب امام حسین(ع) در نهضت عاشورا ولایت محوری و خداباوری است.

وی افزود:  نیازمندی جامعه امروزی، بازخوانی مکتب امام حسین(ع) است تا بدانیم چه عواملی باعث ایجاد حادثه عاشورا بعد از ۵۰ سال از رحلت پیامبر(ص) شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: این حادثه می تواند در هر زمان اتفاق بیفتد و بازخوانی انقلاب اسلامی را که حیات دوباره به اسلام داد، می تواند بصیرت ما را افزایش دهد و معرفتمان نسبت به امام زمان مان را افزایش دهد.

وی در تشریح عوامل وقوع حادثه کربلا گفت: عدم توجه به کلام رهبری جامعه(پیامبر) که در جاهای متعدد فرمودند کتاب و اهل بیت را نزد شما می گذارم از عوامل ایجاد عاشورا بود.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: در این زمانه هم بی توجهی به کلام رهبری و عدم بصیرت و ارتجاع به گذشته باعث ایجاد عاشوراهای دیگر می‌شود.

وی، از دست دادن معنویت بعد از پیامبر و رنگ باختن ارزش ها و سنت های جاری زمان پیامبر در زمان بعد ایشان را از عوامل دیگر به وجود آمدن عاشورا دانست و گفت: مشکلات اقتصادی دغدغه اصلی جامعه ما است ولی باید در کنار آن به یاد خدا باشیم، اگر در جامعه ای معنویت جاری شود مسلمین در برابر کفار نه نرمش و مذاکره بلکه مقاومت قدرتمند می کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان افزود: اگر معنویت در جامعه ای باشد مهر و محبت در بین مردم ایجاد می شود که کمک های مومنانه مثال آن است. اگر در جامعه ای معنویت باشد انسان بنده خدا می شود نه بنده کدخدا.

وی تاکید کرد:  محبت امام حسين(ع) و معنویت است که باعث می شود ۱۷ میلیون نفر در تشییع پیکر حاج قاسم شرکت کنند.