تبریزبیدار
سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۵۹۱

تبریزبیدار بررسی می کند؛

ترمیم سنگ مزار شهدای وادی رحمت با اصرار بر یکسان سازیِ نفی شده!

تعویض سنگ های آسیب دیده قبور مطهر شهدای وادی رحمت تبریز با حفظ وضعیت سنگ های یکسان سازی شده انجام پذیرفت.

به گزارش تبریز بیدار ، مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز از آغاز تعویض سنگ های آسیب دیده قبور مطهر شهدا در فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت تبریز خبر داده است.

به گفته فرخ جلالی در طول مدت اجرای پروژه مسقف سازی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت، برخی از سنگ های قبور مطهر شهدا آسیب دیده اند که تا زمان افتتاح این مجموعه در ایام هفته دفاع مقدس، ‌توسط عوامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز مرمت و تعویض می شوند.

وی تعداد قبور مطهر آسیب دیده در فاز دو گلزار شهدای وادی رحمت را 30 مورد اعلام کرده است.

اما نکته قابل تامل در ترمیم سنگ قبور شهدا، شمایل آنها است که به صورت سنگ های سیاه حالت یکسان سازی شده می باشد. سنگ هایی که فقط به نام شهید و تاریخ تولد و شهادت اشاره شده و خبری از مفاهیم و مضامین سنگ های تخریب شده در پروژه همسان سازی شده نیست.

Image title

هر چند مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز تاکید کرده که تمام سنگ های بازسازی و تعویض شده همان شکل و شمایل پیشین را داشته و هیچگونه تغییری در آنها داده نشده است، اما بازگشت دوباره همان سنگ های بحث برانگیز در وضعیت ترمیم، حکایت از نگرانی ها برای عدم وجود اراده در بازگرداندن وضعیت سابق مزار لاله های خونین دارد.

Image title

تبریزبیدار پیش از موضع گیری صریح رهبر انقلاب در بهمن ماه سال 97 مبنی بر غلط بودن یکسان سازی گلزار شهدا، سلسله گزارش های میدانی در نفی این اقدامات منتشر کرد که به مذاق مجریان طرح خوش نیامد؛ و سپس با اتمام حجت از سوی رهبر انقلاب، مطالب و جلسات مطالبه گرایانه ای در این خصوص در دستور کار این رسانه قرار گرفت.

پیرو این پیگیری ها، مسئولین بنیاد شهید استان و شهرداری تبریز وعده تشکیل کارگروه مشترک برای ساماندهی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت داده و مدعی طرح ریزی در مورد تعیین تکلیف فاز دوم شدند که تا به امروز نتیجه ای در بر نداشته است و وقت کُشی ها به بهانه های مختلف از جمله پروژه مسقف سازی همچنان ادامه دارد. بازگرداندن وضعیت فاز اول گلزار شهدا به حالت قبل نیز تقریبا به آرزوی دور و دراز تبدیل شد.

جالب تر اینکه لحن مجریان سابق یکسان سازی بعد از بیانات حضرت آیت الله خامنه ای، تغییر یافت، آنانکه تا دیروز منتقدان را دادگاهی می کردند خود به صف منتقدین پیوستند!!


نظرات

IR

دوست عزیز هروقت شما بزرگواران به اصطلاح دغدغه مند به تعداد یک پنجم شهداء فاز دو همراه داشتید و لااقل ماهی یک بار غبار مزار شهداء را تمیز کردید مدعی دلسوزی باشید شما بفرمایید، چند درصد حجله ها غبار روبی می شوند؟