تبریزبیدار
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۸۰۶۹۰

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی:

تبیین شخصیت شخصیت شهیدان قاضی، مدنی و تجلایی در فصل دوم سریال جلال

صفری گفت: در فصل دوم سریال به شخصیت شهیدان آیت الله قاضی و آیت الله مدنی و تجلایی پرداخت خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ، مرتضی صفری صبح امروز در آیین آغاز رسمی فصل دوم «سریال جلال» با بیان اینکه  عوامل این سریال، کار جهادی کردند، افزود: ما در جنگ ترکیبی و شناختی و تمام عیار قرار داریم که اعتقاد های مردم و داشته های معنوی و گذشته ما را هدف گرفته است.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: یک ملت جدا افتاده از هویت خود، با یک باد تکان می خورد.

وی خاطر نشان کرد: تبریز از دوران صفویه تا انقلاب اسلامی، استبداد ستیری خود را ثابت کرده و دلیل ژانر سریال جلال نیز همین است.

صفری با بیان اینکه  دنبال مقصر نیستیم که قبلا چرا کار نشده، گفت: اما الان باید با هر سختی که شده این کار را انجام بدهیم.

وی اظهار داشت: برای هر کدام از بزرگان فرهنگ و هنر آذربایجان ظرفیت فیلم سازی فاخر وجود دارد. بعد از چهل سال از انقلاب، یک فیلم قابل عرضه برای شهید باکری و شهید تجلایی نداریم.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: اگر رسانه کشوری آسیب ببیند همه چیز آن کشور آسیب می‌بیند.

وی در تشریح این سریال گفت: در فصل اول سریال جلال در ۱۵ قسمت مناسبات سیاسی و اجتماعی آن دوره نشان داده شد و مورد توجه قرار گرفت. در فصل دوم سریال به شخصیت شهیدان آیت الله قاضی و آیت الله مدنی و تجلایی پرداخت خواهد شد.

صفری با بیان اینکه در این پروژه تمام تلاش بر استفاده از بازیگران بومی است، افزود: فصل دوم سریال جلال در خوزستان، موزه عبرت تهران و تبریز تصویر برداری خواهد شد.