تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۲۳:۴۵:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۲۱

امام جمعه تبریز تاکید کرد؛

شکایت از رسانه ها نباید باعث ذبح مطالبه گری شود

حجت الاسلاام آل هاشم ضمن تاکید بر رعایت انصاف و تقوار در انتقاد، گفت:شکایت از رسانه ها نباید باعث ذبح مطالبه گری شود.

به گزارش تبریز بیدار  حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور اظهار داشت: امروز استکبار جهانی با تسلط رسانه ای می خواهد اراده خود را بر دیگران تحمیل کند.

وی با بیان اینکه رسانه می تواند عرصه تقابل دوگانه جدید اسلام و استکبار تبدیل شود، افزود: فعالان رسانه ای باید در کمال اخلاق، انصاف و تقوا، با کار انقلابی، دست به عدالتخواهی بزنند.

Image title

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: رسانه زمانی کارآمد است که با اجتناب از بی تفاوتی، در جهت تنویر افکار عمومی گام بردارد و در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی لکنت زبان نگیرد.

وی ضمن تاکید بر تقویت روحیه بسیجی در رسانه ها، گفت: باید در برابر جنگ رسانه ای دشمن رویکرد آفندی داشته و در جامعه نشاط و امیدآفرینی ایجاد کنند.

حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: برجسته سازی بیانیه گام دوم انقلاب بعنوان منشور چهل ساله آینده کشور، ماموریت ویژه رسانه ها است.

Image title

وی ادامه داد: رسانه ها همانگونه که انتقادات را برجسته می کنند، کارهای خوب را هم برجسته کنند و در حمایت از ادارت و نهادها رفتار منطقی و دقیق داشته باشند.

امام جمعه تبریز نگاه سنتی به رسانه ها را آفت مهم برشمرد و گفت: باید با ارتقای سواد رسانه ای، درک صحیحی از فضای مجازی ایجاد شود.

وی با انتقاد از عدم توجه کافی به رسانه های خارج از مرکز در ارزش گذاری خبری گفت: نمایندگان رسانه های فعال شهرستانی باید در ساختارهای تصمیم ساز رسانه ای حضور داشته باشند.

حجت الاسلام آل هاشم نبود ساز و کار مشخص برای حمایت از رسانه ها در افشای تخلفات را آفت دیگر فضای رسانه ای عنوان کرده و گفت: شکایت از رسانه ها نباید باعث ذبح مطالبه گری شود. البته مطالبه گری باید با دقت و انصاف و بدور از توهین باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه بیان داشت: لازم است ساز و کار مشخصی برای ارتقای امنیت شغلی خبرنگاران تعریف شود.

وی در پایان تصریح کرد: نقش اساسی رسانه ها بیداری غافلین و ایجاد نشاط  و امید در جامعه است.