تبریزبیدار
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۲۶:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۲۵

در خطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

می خواهند با سیاسی کردن حوزه سلامت، عرصه را بر مردم سخت کنند

امام جمعه تبریز گفت: دشمن در چهار حوزه امنیت، سلامت، معیشت و وحدت کشورمان تمرکز کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام(ره) با تاکید بر رعایت تقوای الهی گفت: تقوای الهی انسان را از رفتن به راه های بد نگه می‌دارد.

وی افزود: از جمله مصادیق تقوا راست گویی است که حرف انسان مطابق با واقع باشد. صداقت عبارت است از اینکه آن چیزی را که می‌دانیم مطابق واقع است را بیان کنیم که در جامعه ما یک آفت است که برای هر چیز دروغ می‌گویند

عدالت اجتماعی

وی با ییان اینکه گسترش عدالت الهی یکی از مهم ترین اهداف انبیا است، گفت: اصول تحقق عدالت، مبارزه با فقر و مبارزه با فساد است.

خالی شدن بیت المال با فساد

خطیب جمعه با اشاره به پیامدهای منفی فساد اقتصادی گفت: فساد اقتصادی منجر به خالی شدن بیت المال شده و جیب مردم به جیب شخص طمع کن می رود. آن کسانی که می‌خواهند با پول خودشان در کشور فعالیت اقتصادی کنند اگر فسادهای اقتصادی دیگران ببینند، وسوسه می شوند.

 وی با بیان اینکه فرد مفسد، دیگران را نیز به همین راه می کشاند، اظهار داشت: فاسد برای سواستفاده از بیت المال چه بسا ممکن است به برخی مسئولین رشوه بدهد. وقتی پول و لقمه حرام در بین مردم رایج شود، گناه نیز در اثر همین فساد، رایج می شود و فساد مالی مقدمه ای برای فسادهای دیگر می شود. 

امام جمعه تبریز گفت: وقتی مدیران و بعضی مردم فاسد شوند این پایگاه تبدیل به پایگاه دشمن خارجی می‌شود.

حکم شرعی نماز جماعت با فاصله

وی در مورد حکم برگزاری نماز جمعه و جماعت با فاصله گفت: سوال می شود که در نظر مقام معظم رهبری شرعا یک متر فاصله اشکال ندارد و نماز صحیح است.

رزمایش ذوالفقار ۹۹

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به برگزاری رزمایش ذوالفقار ۹۹ خاطر نشان کرد: رزمایش نیروی دریایی ارتش با شعار امنیت پایدار در سایه اقتدار اسلامی برگزار شد. ارتش و ارتش نیروی دریایی از پیچیدگی هایی برخوردار است که نشان از صلابت ایران در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی بیان داشت: سواحل مکران پس از تنگه هرمز از مهم ترین نقاط برای جمهوری اسلامی است. دزدان دریایی و دزدان بین المللی باید بدانند که عامل اصلی تأمین امنیت در این منطقه، جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: سپاه غیرتمند و ارتش فداکار هر کجا که صیانت ایران اقتضا کند از آن‌جا حفاظت خواهد کرد حتی اگر هزاران کیلومتر از ایران دور باشد.

هفته دفاع مقدس

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: باید بدانیم که دشمن برای چه این جنگ را شروع کرد، اینها از پیروزی انقلاب اسلامی غافلگیر گیر بودند و بعد از ۱۹ ماه تلاش نتوانستند کاری برای نابودی انقلاب بکنند لذا برای تصرف خاک و تجزیه جمهوری اسلامی ایران و تصرف نفت ایران جنگ را شروع کردند.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: سپاه و ارتش فداکاری کردند و دشمن را از خاک بیرون کرده و عزت، نتیجه دفاع غیرتمندانه شد.

وی اظهار داشت: نصرت الهی با پایداری محکم امکان پذیر است، همانطوری که الان در مقابل استکبار جهانی ایستاده ایم.

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه هوشیاری لازم است تا این شرایط درست شود، گفت: نباید لحظه ای از رزمایش و آموزش غافل شود، فرماندهان ارتش و سپاه لازم است هوشیاری خود را افزایش دهند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها حفظ آثار دفاع مقدس را وظیفه دانسته اند و آثار آن را گنجینه می دانند. در هر شهر باید موزه دفاع مقدس باشد و دولت حمایت کند.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: دولتمردان و مسئولان باید هر چه بیشتر به خانواده های شهدا و فرماندهان خدمت کرده و آنها را محترم بشمارند.

وی در ادامه گفت: دشمن در چهار حوزه امنیت، سلامت، معیشت و وحدت کشورمان تمرکز کرده است.

امنیت و سلامت

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه در حوزه امنیت باید تجهیز شویم، گفت: می خواهند با سیاسی کردن حوزه سلامت، عرصه را برمردم سخت کنند چنانچه در ماه رمضان و محرم بیشترین رعایت و حرکت های جهادی را هیئت ها و مساجد کردند.

گرانی بی منطق

وی ادامه داد: در حوزه معیشت باید الگوی مصرف نادرست را اصلاح کنیم و از اسراف پرهیز کنیم. مسئولین این گرانی بی منطق را حل کنند.

انتخابات

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به انتخابات سال ۱۴۰۰ گفت:اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب پیش رو است، در انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد آمار کاهش رای دهندگان بودیم و دشمن برای انتخابات ریاست جمهوری نیز نقشه کشیده و راهکار مقابله با آن آن اتحاد و همدلی است.