تبریزبیدار
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۲۱:۱۴:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۲۶

بیگی در گفتگو با تبریزبیدار:

ضرورت اقدام متقابل در ادعای مکانیسم ماشه / ضعف دیپلماسی دولت در بی اثر کردن تحریم ها

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مقابل آمریکا اقدام متقابل نکنیم، طمع او بیشتر خواهد شد.

احمد علیرضابیگی در گفتگو با تبریز بیدار  در واکنش به ادعای اجرای مکانیسم ماشه توسط آمریکا اظهار داشت: ما نیازمند اقدامات عملی در برابر تحرکات دشمن هستیم. در برجام از گام دوم و سوم حرف زدیم ولی در عمل اقدامی نشد. دولت باید به این مطلب برسد اگر اقدام متقابل نکنیم، طمع آمریکا بیشتر خواهد شد.

وی افزود: گام سوم و چهارم در برجام باید به صورت جدی بر مبنای سیاست های عالی نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد. تا این اتفاق نیفتد طرف مقابل تمام حرف های ما را یک حرکت تبلیغاتی قلمداد کرده و تصور می کند که این حرکت به قصد تبلیغات داخلی است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با خاطر نشان کردن اینکه اروپا احساس تزاحم منافع با آمریکا کرده گفت: اخلافاتی که بین آن ها بروز پیدا کرده در نتیجه تفاوت شیوه عملکردها است.

بیگی با اشاره به اینکه مکانیزم ماشه کاربردی غیر از گسترده کردن دامنه تحریم ندارد، افزود: افزایش روابط دیپلماتیک در منطقه، باعث کاهش اثرات تحریم ها خواهد شد.

وی بیان داشت: ما نیاز به تنظیم روابط در جغرافیای منطقه داریم ولی متاسفانه نوع عملکرد دستگاه دیپلماسی طوری است که به جای نزدیک شدن به کشورهای منطقه، از آنها دور شده است.

بیگی خاطر نشان کرد: تمام سعی آمریکا این بوده که ما را در منطقه به عنوان لولو نشان دهد و گاهی به اسم ما در کشور های منطقه عملیات های مخربی انجام داده و آن را به جمهوری اسلامی ایران منتسب کرده و ما نتوانسته ایم ذمه خودمان را بری کرده و غلط بودن این مطلب را اثبات کنیم.

وی با بیان اینکه این تغییر اساسی باید خود را در استراتژی های دیپلماسی منطقه ای دولت روحانی نشان دهد، گفت: متاسفانه این تغییر، اتفاق نمی افتد و به واسطه این ضعف موجود، دامنه نفوذ اسرائیل بیشتر می شود.