تبریزبیدار
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۰۱:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۳۴

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

موشک های سپاه، خواب راحت را از سر دشمن بیرون رانده

به مناسبت هفته دفاع مقدس صبح امروز فرماندهان نظامی مستقر در آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان در محل مصلی اعظم امام(ره) تبریز دیدار کردند.

به گزارش تبریز بیدار حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در این دیدار گفت: گرامیداشت هفته دفاع مقدس همه ساله برای یادآوری ایثارگری ها لازم است و هر کسی که در دوران دفاع مقدس نقشی داشته،باید از او تجلیل کرد

وی افزود:باید قدر رزمندگان و فرماندهان را دانست و از یاد نروند ولی الان با ناملایمات روبرو هستند و جانباز وقتی به سازمانی می‌رود به او توجه نمی‌کنند؛ رزمندگان و جانبازان نباید فراموش شوند، اینها کار بزرگی کرده با خدا معامله کردند و امروز باعث افتخار و سربلندی برای کشور هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ادامه داد:باید تلاش شود تا کاروان های راهیان نور و مجالس دفاع مقدس راه اندازی شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به خسارت های مالی جنگ تحمیلی اظهار داشت: با وجود این خسارات جمهوری اسلامی به اکثر اهداف خود رسید و صلابت اسلام را مطرح کرده و متجاوز را از کشور بیرون کرد.

وی در خصوص برکات دفاع مقدس اظهار داشت: جنگ باعث صدور فرهنگ انقلاب اسلامی  بوده و مظلومیت جمهوری اسلامی در این جنگ به اثبات رسید و ما در جنگ دوست و دشمن را به خوبی شناختیم.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد:با هدایت امام عظیم الشان(ره) ما فهمیدیم که می توانیم روی پای خودمان بایستیم؛ما در جنگ امکانات نداشتیم ولی الان به جایی رسیدیم که می توانیم تجهیزات نظامی صادر کنیم و در اوج اقتدار هستیم و دشمن از فکر موشک های هوافضای سپاه، خواب راحت ندارد.

وی افزود: ما در دفاع مقدس ابهت دو قدرت شرق و غرب را شکسته و ریشه های انقلاب اسلامی را استحکام بخشیدیم. در این جنگ همه در کنار هم قرار گرفتند و حس برادری و حب وطن دوستی بین مردم ایجاد شد و جناح چپ و راست مطرح نبود.الان هم در رابطه با دفاع مقدس، تمام جناح های سیاسی کشور نظر واحد دارند و دشمن از این اتحاد می ترسد.

امام جمعه تبریز بیان داشت: در سایه همین جنگ بود که ما دنبال آزاد سازی فلسطین رفتیم و ان شاءالله انتظار داریم زودتر از موعد ۲۵ ساله، اسرائیل وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به پیشرفت ایران در صنایع نظامی در سایه دفاع مقدس گفت: خدا تمامی دانشمندان نظامی و هسته ای شهید ما را رحمت کند که بنیان موشکی و علمی ایران را قوی کردند. 

نماینده ولی فقیه در استان افزود:استمرار روح اسلام انقلابی در داخل و خارج کشور به برکت دفاع مقدس است، اگر صدای اسلام در جهان شنیده می شود در اثر دفاع مقدس است.

وی با اشاره به قدردانی فرماندهان آذربایجانی از وجود و هدایت های رهبر انقلاب اظهار داشت:رشد و خودکفایی نظامی ما و اتحاد قوای نظامی، حاصل تدبیر رهبر انقلاب بوده است.