تبریزبیدار
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۱:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۳۸

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در پاسخ به تبریزبیدار؛

یکسان سازی قبور شهدا به گنجینه جنگ آسیب زد

سردار عباسقلیزاده یکسان سازی گلزارهای شهدا را عاملی برای از بین رفتن آثار دفاع مقدس عنوان کرد.

به گزارش تبریز بیدار  سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلیزاده در پاسخ به سوال خبرنگار این سایت خبری مبنی بر اینکه آیا یکسان سازی قبور شهدا محو آثار دفاع مقدس بود، اظهار داشت: یکسان سازی گلزار شهدا بقدری غلط بود که رهبر معظم انقلاب دستور توقف آن را صادر کردند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی افزود: در اثر یکسان سازی، برخی آثاری که عمده ترین دلخوشی پدر و مادر شهدا بر سر مزار عزیرانشان بود، از بین برود.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که مسئولین این تصمیم را اتخاذ کرده بودند، با جدیت این کار را انجام دادند و با اعتراض خانواده شهدا روبرو شدند و رهبر انقلاب تاکید کردند ساماندهی مزار شهدا بر اساس نظر خانواده شهدا باشد.

سردار عباسقلیزاده در خصوص وضعیت گلزار شهدای وادی رحمت تبریز گفت: جلساتی با خانواده شهدا خواهیم داشت و با نظر آنها کار را جلو می بریم.

وی تاکید کرد: یکسان سازی گلزار شهدا به آثار دفاع مقدس ضربه زد و یادگاری ها و مطالب به جامانده از شهدا در مزار آنان، که به نوعی  انتقال دهنده پیام شهید بودند، از بین رفت.

نظرات

فرامرزی
US

سردار عباسقلیزاده فعلا از شمیم پایداری گزارشی ارایه نماید تا بعد ...... کارگروهی در بنیاد با نظر خانواده شهدا تشکیل شده و روند قانونی خود را طی مینماید

IR

جناب آقای عباسقلیزاده در سالروز شهادت شهید بزرگوار جوانی ادعای مطالبه گری می کردند در آن لحظه از خودم پرسیدم که آیا ایشان هم تحمل مطالبه گری را دارند؟ پس از گذشت این همه سال چه کار عملی در خصوص مزار شهدا انجام دادند؟ به غیر از اینکه برای خودشان دژی درست کرده اند و شهدای گمنام را بر سر هر قله ای از شهرستانها رها کرده اند امثال ایشان فقط مطالبه گری را بلدند بله نظر والدین شهدا ملاک است ، اگر اجازه دهند. بعضی ها مدعی هستند که شهدا مال خانواده اش نیست ( حال آنکه پس از گذشت چهل برای عزیزش اشک می ریزد آبروداری شهدا به عهده کیست؟ آنهایی که آثار شهدا در گنجینه هایشان بایگانی کرده اند و مدعی هستند چه جوابی دارند حرف زدن خیلی جالب است حی علی خیرالعمل یا کار عملی انجام دهید ، یا سنگ اندازی نکنید برسد خدمت رفیق شهدا

GB

سلام فقط یک جمله این عزیز بفرمایند تابحال چه کار عملی برای مزار شهدا انجام دادند ، که این همه مدعی هستند