تبریزبیدار
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۰:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۶۳

طی تفاهم نامه ای صورت گرفت؛

تعامل سپاه عاشورا و کمیته امداد برای محرومیت زدایی / ایجاد 2200 فرصت شغلی در استان

صبح امروز تفاهم نامه همکاری بسیج سازندگی و کمیته امداد استان جهت اجرای برنامه های محرومیت زدایی در آذربایجان شرقی با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور امضا شد.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه گفت: این تعامل ها برای پر کردن خلاها نیست بلکه هدف از آن،جهش و تحول می باشد.

وی افزود: بسیج عینیت بخش مردم سالاری است، بسیج با الهام و نه با الزام رفتار می کند و نمود آتش به اختیار است. تشکر می کنم از مسئولینی که به فرزندان ملت (بسیجیان) اعتماد کرده و این تفاهم نامه را قبول کردند.

زهرایی با اشاره به اینکه تنها چیزی که مسئولین کمیته امداد را خوشحال نمی کند،افزایش مدد جویان است،گفت: اجرای این تفاهم از افزایش مددجویان کمیته امداد جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰ هزار رده بسیج در دل مردم قرار گرفته اند تا به توانمند سازی و آموزش مددجویان بپردازند، اظهار داشت بر اساس برنامه پیش رو، ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع تسهیلاتی از طریق بسیج هماهنگی شده و صرف توانمندسازی نیازمندان می شود که ۷۷ میلیارد تومان تسهیلات در آذربایجان‌شرقی اعطا و منجر به ایجاد ۲۲۰۰ فرصت شغلی می شود.

محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد استان نیز طی سخنانی گفت: همکاری کمیته امداد و سپاه در سال های اخیر برکات زیادی داشته است.

وی افزود: این همکاری در سه سال اخیر منجر به ساخت و بازسازی 2000 منزل مددجویی شده است.

در ادامه سردار عابدین خرّم فرمانده سپاه عاشورا در تشریح این تفاهم نامه گفت: با شناسایی فعالان کسب و کار را و بکار گیری آنها، به مددجویان مستعد، اشتغال پایدار خواهیم داد و با توسعه زنجیره ای، ۲۲۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد می شود.