تبریزبیدار
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۸۰۸۲۲

مسئول موسسه قفقاز و آناتولی دانشگاه‌ تبریز:

حمایت اصولی ایران از شیعیان آذربایجان ادامه خواهد داشت

مسئول موسسه قفقاز و آناتولی دانشگاه‌ تبریز بر حمایت اصولی ایران از شیعیان آذربایجان و مدیریت توطئه های دشمنان در منطقه قره باغ تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، احمد فرشبافیان روز یکشنبه در «کنفرانس علمی جنگ قره باغ، بیم‌هاو امیدها» اظهار داشت: وضعیت منطقه بسیار مهم و حساس و مرتبط به تمام دلسوختگان جهان اسلام به ویژه ایران و منطقه آذربایجان است.

مسئول موسسه قفقاز و آناتولی دانشگاه‌ تبریز با بیان اینکه کشورمان بارها در موقعیت های حساس در منطقه و جهان اسلام قرار گرفته و در هر دوره با تدابیر رهبر معظم انقلاب از معرکه رد شده‌ایم، افزود: امیدواریم از این موقعیت که تاثیر مستقیم و غیرمستقیمی بر جمهوری اسلامی ایران دارد، با موفقیت رد شویم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر با حضور پررنگ صهیونیست‌ها در منطقه و تاسیس سفارت‌خانه و فروش سلاح روبرو هستیم.

فرشبافیان گفت: کشور ترکیه زمانی در صدد انعقاد قرارداد با ارمنستان بود و الان بعد از ۱۰ سال و تغییر صحنه در جایگاه دیگری دارد.

مسئول موسسه قفقاز و آناتولی دانشگاه‌ تبریز گفت: در حال حاضر ترکیه به خاطر انتقام برخی کارها و تعرض به برخی مناطق در جبهه سوریه سعی بر ایجاد گره در منطقه قره‌باغ دارد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ضمن تداوم حمایت اصولی خود از شیعیان آذربایجان و تمامیت ارضی این کشور، هر گونه توطئه دشمنان در قفقاز را به گونه ای مدیریت می کند که طراحان این توطئه ها پشیمان شوند.

نظرات

AZ

این نوشته ها نشان می دهد که نویسنده ی محترم هیچ اطلاعی از قفقاز و ماورای قفقاز ندارد و فقط چند تئوری توطئه ی لانه کرده در ذهن خود را با هم تلفیق نموده و اعلام نموده است.