تبریزبیدار
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۳۶:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۸۰۸۸۶

پیگیری تبریزبیدار از یک حادثه قریب الوقوع در شهر؛

گودبرداری غیراصولی و فرار ساکنان آپارتمان از ترس ریزش / شهرداری فعلا به اخطار بسنده کرد!

همسایه بغلی مجاور محل گود برداری شده می گوید: به خانوده ام و تمامی اجاره نشین هایم گفتم محل را ترک کنید؛ امکان ریزش ساختمان مان وجود دارد!

سرویس شهری تبریز بیدار؛ ساکنان محله آیت الله گرگری تبریز واقع در خیابان دارایی سوم، از خاک برداری غیر اصولی یک محل در این منطقه گله مند هستند و خواستار پیگیری مطالبات خود از طریق رسانه ها بودند و همین امر موجب شد تا خبرنگار این پایگاه خبری طی بازدید میدانی به بررسی و پیگیری این مساله بپردازد.

با نگاه اول، خطر بزرگ به راحتی قابل لمس است و نگرانی اهالی از رانش یا ریزش ساختمان مجاور بر اثر گودبرداری غیراصولی به حق به نظر می رسد. خطری که اگر قبل از وقوع علاج نشود، چه بسا حادثه جبران ناپذیری به بار آورد.

Image title

همسایه مجاور این محل گود برداری شده، ضمن اشاره به فعالیت های عمرانی ناقص در این محل به خبرنگار تبریزبیدار می گوید: ما به علت ایجاد مزاحمت مصالح باقی مانده در محل، به بخش مردمی شهرداری شکایت کردیم و آن ها گفتند عملیات گودبرداری و بازسازی محل را دوباره راه اندازی خواهیم کرد.

آقای بهاری، با غیراصولی خواندن خاکبرداری محل می گوید: بدنبال این گوبرداری، اکنون قسمت سیمانی آپارتمان ما دیده می شود و این مساله نگران کننده است.

عدم محاسبه تحمل فشار 

وی با اشاره در عمل خاکبرداری درصد تحمل فشار آپارتمان مجاور محاسبه دقیق نشده می افزاید: شهرداری بعد از خاک برداری، آنجا را به حال خود رها کرده است.

این شهروند در خصوص پیگیری این مساله از شهرداری منطقه می گوید: ما به 137 زنگ زدیم و شکایت کردیم؛آن ها هم اخطار داده اند اما خبری نشده است.

کسی جرأت سکونت در اینجا را ندارد

این شهروند می افزاید: طی تماس تلفنی با مالک قطعه مجاور، نگرانی خود را ابراز کرده و گفتم هیچ کس در اینجا جرات سکونت ندارد و همه فرار می کنند.

وی ادامه می دهد: با این وجود، خود من و اجاره نشین هایم، ساختمان را تخلیه کردیم تا در صورت وقوع حادثه، تلفات جانی نداشته باشد.

این موضوع باعث شد تا سراغ شهردار منطقه 10 تبریز رفته و مطالبات اهالی محله آیت الله گرگری را به گوش او برسانیم.

رسول وظیفه شناس به خبرنگار ما گفت: شخصا پیگیر این مساله شده و به همراه کارکنان شهرداری منطقه، بازدید میدانی خواهم کرد و نتیجه را اعلام می کنم.

Image title

در پیگیری بعدی تبریزبیدار  از شهردار مطنقه 10 تبریز بعد از بازدید میدانی، وی ضمن تاکید بر رعایت مسائل ایمنی در موقع گودبرداری اظهار داشت: این کار بسیار حساس است و اینطور نیست که با یک لودر بدون هیچ حساب کتابی یک جا را گود برداری کرد.

رسول وظیفه شناس افزود: در این عملیات ها، اگر اقدامات لازم صورت نگرفته و مهار دیوارها نصب نشده و مقاوم نشوند، با یک برف و باران و ضعیف شدن قسمت پایینی آن، ساختمان می ریزد.

وظیفه شناس ادامه داد: ما این مورد را به صورت میدانی مورد بررسی قرار داده و قرار شده است که به صاحب ملکی که گودبرداری می کند، اخطار دهیم.