تبریزبیدار
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۴۹:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۸۰۸۹۹

واکنش حجت الاسلام بنابی به اظهارات رئیس جمهور؛

آقای روحانی، طفره نرو! / امام حسن(ع) متارکه جنگ کرد نه صلح

حجت الاسلام بنابی روحانی تبریزی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور در خصوص صلح امام حسن(ع) گفت: حرف های رئیس جمهور در مورد صلح امام حسن(ع) طفره رفتن است و مایه تاسف و تعجب بود.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید بنابی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور پیرامون صلح امام حسن(ع) گفت: آقای روحانی بعضا حرف هایی می زند که نمی دانم توجهی دارد یا نه؟ اصلا ایشان به تاریخ مسلط است یا نه؟

وی افزود: روحانی آدم عادی نیست، مثلا دکترا دارد، عالم است، و سوابق سیاسی زیادی دارد و این حرف ها از او بعید است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید در مورد ادعای خود توضیح دهد، ادامه داد: اگر قرار بود امام معصوم همیشه تابع اکثریت باشد باید در امر امامت نیز تجدید نظر کنیم چون عده ای ائمه معصومین را قبول نداشتند، این حرف غلطی است که امام حسن(ع) بخاطر حرف اکثریت صلح کردند.

این خطیب تبریزی گفت: در تاریخ انبیا و ائمه(ع) غالبا اکثریت مردم در مسیر کفر بودند و قرآن هم می فرماید «اکثرهم لایعقلون» و...

وی اظهار داشت: این سخنان روحانی کنایه ای برای صلح در وضعیت کنونی است، اما صلح با چه کسی، آمریکا؟ در برجام دیدیم با ما چه کردند. با کره شمالی و دیگر کشورها دیدم چه کردند.

حجت الاسلام بنابی بیان داشت: صلح با آمریکا یعنی اینکه از انقلاب و مقدسات خود دست بکشیم. همه این حرف ها توطئه است. آمریکا می گوید دست از سوریه برداریم، آنوقت باید به جای سوریه در مرزهای خودمان با داعش می جنگیدیم. آمریکا به ما می گوید از قوای نظامی و موشک دست بردارید.

وی ادامه داد: اگر رئیس جمهور تعبیر دیگری از صلح با آمریکا دارد بگوید تا ما هم بدانیم اما برداشت ما از صلح با آمریکا یعنی دست کشیدن از انقلاب و دستاوردهای آن است. اگر ما از قدرت نظامی خود عقب نشینی کنیم، مثل گوسفندی در گله گرگ های وحشی خواهیم شد.

این روحانی تبریزی ادامه داد: صلح با آمریکا به چه قیمتی؟ آیا آمریکا قابل اعتماد است؟ امام حسن(ع) هم با معاویه صلح نکردند بلکه متارکه جنگ کردند.

حجت الاسلام بنابی در خصوص متارکه جنگ توسط امام حسن(ع) گفت: ایشان جنگجو نداشتند و معاویه، امرای لشکر ایشان را با پول خریده بود و امام(ع) با این متارکه جنگ، عده ای اندک از رزمندگان خود را حفظ کردند تا اسلام احیا بماند و کار به قیام امام حسین(ع) بکشد.

وی با بیان اینکه شرایط زمان امام حسن(ع) با امروز قابل مقایسه نیست، افزود: اینکه امام حسن(ع) «امام صلح است و امام جنگ نیست»، حرف من درآوردی است و ایشان مطابق با لوح و برنامه ریزی الهی و وصیت پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) رفتار کرده اند.

حجت الاسلام بنابی در پایان گفت: حرف های رئیس جمهور در مورد صلح امام حسن(ع) طفره رفتن است و مایه تاسف و تعجب بود. امروز آمریکا بدتر از معاویه است.

نظرات

Plake
IR

خروجی حوزه در سطح عالی مملکت اینه؟ پدر بزرگ مرحومم با سواد اندکی که داشت، معرفت شناسی اش در باره امام مجتبی ع هزار برابر حسن روحانی بود.