تبریزبیدار
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۰۲:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۸۰۹۱۸

اطلاعیه ستاد امر بمعروف استان؛

تهیه کلیپ از قسمت‌های محذوف نمایش"کوراوغلو"، تخلف محرز است

ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در خصوص پخش کلیپ ناهنجار از یک نمایش در تبریز اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، در این اطلاعیه آمده است: این ستاد پس از اطلاع از پخش تیزر تبلیغاتی نمایش "کوراوغلو" که پس از یک وقفه از ۱۴ آبان در یکی از سالن‌های نمایش تبریز به روی پرده خواهد رفت، با درک احساسات عموم معترضان به نمایش صحنه‌های رقص مختلط به موضوع ورود پیدا کرد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان نهاد ذیربط و شورای پروانه نمایش به عنوان صادرکننده مجوز اجرای آن، اعلام کردند که این صحنه‌ها در نسخه اولیه قبل از اجرا وجود داشته که مجوز اعطایی به شرط حذف این صحنه‌ها بوده است که در اجرای نخست قبل از ایام شیوع همه‌گیری کرونا رعایت شده است.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اعلام نمود تبلیغ نمایش با صحنه‌های حذف‌شده قطعا تخلف محسوب می‌شود و در این راستا عوامل و بخصوص کارگردان برای ادای توضیحات به اداره‌کل احضار شدند.
پس از تذکرات لازم و صحبت‌های رودررو، عوامل نمایش تیزری که موجب اعتراض دغدغه‌مندان شده بود از صفحات نمایش و عوامل در شبکه‌های اجتماعی حذف گردید.

اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به ستاد امر به معروف و نهی از منکر اطمینان داده‌اند که صحنه‌های اعتراضی به هیچ وجه در صحنه نمایش اجرا نخواهند شد.

دادستان محترم تبریز نیز به عنوان مدعی‌العموم پیگیر این تخلف خواهند بود.

بدیهی است در صورت تخلف مجدد، این ستاد پیگیری‌های قضایی لازم را از دفتر هماهنگی قوه قضاییه خود خواهد داشت.