تبریزبیدار
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۳۹:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۹۲۷

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان مطرح کرد؛

روز ۱۳ آبان طومار مجازی «آمریکا باید از منطقه برود» به صورت مجازی امضا می شود

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی گفت: در روز ۱۳ آبان و از ساعت ۹ صبح به شکل هماهنگ و گسترده دانش آموزان شعار مرگ بر آمریکا را سر خواهند داد و طومار مجازی پویش «آمریکا باید از منطقه برود» نیز امضا خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ، وحید فرشباف رشیدی، ظهر روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی اظهار داشت: هفته بسیج دانش آموزی از هفتم تا 13 آبان‌ماه در با شعار «دانش آموز انقلابی، مقاومت و استکبازستیزی» به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه یک هزار گروه جهادی ثبت شده در استان داریم اذعان کرد: ۷۸۰ گروه از این تعداد دانش آموزان بسیجی هستند که در اطلس جهادی کشوری ثبت شده است.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی افزود: گروه‌های جهادی در دوران شیوع ویروس کرونا در زمینه تولید ماسک و ضدعفونی معابر و در زمینه بازسازی مدارس اقدامات خوبی انجام دادند .

وی خاطر نشان شد: با شیوع ویروس کرونا  بزرگترین و گسترده ترین کار گروه‌های جهادی و دانش آموزان بسیجی در قالب پویش هم کلاسی مهربان تشکیل شد و با هماهنگی آموزش و پرورش بیش هفت میلیارد تومان کیف و کفش، لوازم التحریر،تبلت و غذای گرم و کارت هدیه در بین دانش‌آموزان بی بضاعت توزیع شد.

فرشباف با بیان اینکه هر ساله طرح یاوران ولایت در قالب اردوهای یک هفته‌ای برگزار می شد اذعان کرد: امسال آموزش تشکیلاتی و عقیدتی به صورت آنلاین برگزار شد.

وی گفت: استان آذربایجان شرقی در سال ۹۸ برای چندمین بار مرکز نمونه بسیج دانش آموزی انتخاب شده است.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی بیان کرد: به دلیل شیوع کرونا اردوی راهیان نور از طریق کانال همسنگر به شکل مجازی برگزار می‌شود و سعی می کنیم دانش آموزان با این فضا انس پیدا کنند.

وی در پایان اعلام کرد: هدف از طرح شهید بهنام محمدی اتصال سه رکن تربیتی منزل و مسجد و مدرسه می باشد و دانش آموزانی که در این طرح تربیت پیدا می کنند فعالیت های خود را در دانشگاه ها ادامه می دهند .