تبریزبیدار
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ۲۱:۴۲:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۸۱۰۸۸

تبریزبیدار بررسی می کند؛

تیم های فوتبال آذربایجان شرقی 1+7 شد

تیم های فوتبال آذربایجان شرقی در مسابقات لیگ باشگاه های کشور به 1+7 تیم رسید.

به گزارش تبریز بیدار ، مسابقات باشگاه های کشور در 5 دسته مختلف برگزار می شود که لیگ برتر بالاترین سطح برگزاری مسابقات فوتبال کشور است که تراکتور و ماشین سازی از تبریز در آن حضور دارند.

با سقوط علم و ادب تبریز به مسابقات دسته پایین تر، متاسفانه هیچ تیمی در مسابقات لیگ دسته یک باشگاه های کشور حضور ندارد.

در مسابقات لیگ دسته دوم باشگاه های کشور محتشم تبریز از لیگ سه به لیگ دو رسید و علم و ادب از لیگ به لیگ دو رسید تا بعد از سه سال آذربایجان شرقی در این رده مسابقات که با شرکت 28 تیم در دو گروه برگزار می شود نماینده ی داشته باشد.

لیگ سوم باشگاه های کشور در دو مرحله برگزار می شود که مرحله ی اول شامل قهرمانان استان ها به همراه 30تیم باقی مانده از سال گذشته و چند سهمیه هبه شده فدراسیون فوتبال در 5 گروه 13 تیمی به صورت تک بازی به انجام می رسد.

در مرحله اول این مسابقات عقاب تبریز به عنوان قهرمان مسابقات لیگ آذربایجان شرقی حضور خواهد داشت و ستارگان آرش آذربایجان با خرید امتیاز هرماس فاتح تبریز در مرحله ی اول حضور خواهند داشت.

همچنین تلاش های مسئولان ورزش شبستر و هیات فوتبال آذربایجان شرقی برای گرفتن سهمیه برای شهرستان شبستر برای مرحله اول در جریان است تا شاید تعداد سهمیه های آذربایجان شرقی در مرحله اول لیگ دسته سوم به سه برسد.

در مرحله دوم آذربایجان شرقی آرتام تبریز با خرید امتیاز تیم تارزان تهران شرکت خواهد کرد که این مسابقات نیز با شرکت 30 تیم در 3 گروه به شکل رفت و برگشت برگزار می شود.

گفتنی است تیم اوحدی مراغه هم به عنوان نائب قهرمان لیگ آذربایجان شرقی در مسابقات جام حذفی کشور شرکت خواهد کرد.

تیم های تراکتور - ماشین سازی - علم و ادب - محتشم - آرتام - عقاب و ستارگان آذربایجان هفت تیم حاضر در مسابقات لیگ کشوری هستند و اوحدی مراغه تنها در مسابقات جام حذفی کشور شرکت می کند.

تیم های تراکتور - ماشین سازی - علم و ادب همچنین محتشم تبریز دیگر تیم های تبریز در جام حذفی خواهند بود.