تبریزبیدار
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ۲۳:۵۰:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۰۹۲

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با تبریزبیدار:

موش آزمایشگاهی شدن کرونایی ها را قبول ندارم / لزوم کسب مجوز برای داروهای وارداتی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی می گوید: من بیست و پنج سال ویروس شناسی تدریس می کنم؛ ماهیت کرونا نشان می دهد که نمی تواند دست ساز بشر باشد.

علیرضا منادی در گفتگو با  تبریز بیدار  در واکنش به ادعای آزمایش دارو بر روی بیماران کرونایی و ارتباط آن با استعفای معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: تا الان در این باره خبر رسمی منتشر نشده است؛ اگر اتفاقی در این زمینه می افتاد، دستگاه های اطلاعاتی و سازمان بازرسی کشور اطلاع رسانی می کردند.

هر داروی وارداتی باید مجوز داشته باشد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص داروهای وارداتی کرونا گفت: هر دارویی باید از وزارت بهداشت مجوز داشته باشد که البته وزارت بهداشت معمولا بعضی مجوزها را صادر می کند.

وی تصریح کرد: در دنیا همه باید در بحث دارویی با یکدیگر همکاری کنند؛ اگر دارویی در یک کشور امتحان شده و نتیجه داده، باید آن را به کشورهای دیگر داد و مجوزهای لازم برای آن صادر شود.

موش آزمایشگاهی شدن دروغ است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ضمن تکذیب خبر موش آزمایشگاهی شدن بیماران کرونایی در خصوص نوع مقابله با ویروس کرونا توسط پزشکان گفت: من بیست و پنج سال ویروس شناسی تدریس می کنم؛ ویروس موجودی است که می تواند جهش یابد. مانند ویروس آنفولانزا که هر سال با یک نوع متفاوتی شیوع پیدا می کند.

وی با بیان اینکه ژن ویروس ها مقطعی بوده و هر سال جا به جا می شوند، افزود: بیماری کرونا بسیار وسیع تر از دیگر ویروس هاست؛ابتدا در خصوص این ویروس می گفتند که در طیور برونشیت ایجاد می کند. بعدا سرما خوردگی عادی مطرح بود سپس تبدیل به بیماری تنفسی شدید شد و بعدا نام این ویروس کووید 19 نامگذاری شد که حقیقتا از کنترل خارج شده بود.

ماهیت ناشناخته کرونا و نتایج نامعلوم واکسن ها 

منادی خاطر نشان کرد: بعضی ها می گفتند این ویروس جهش داشته و در آزمایشگاه دستکاری شده است. اما این موجود آنقدر عجیب است که ابعاد آن وسیع بوده و هنوز نمی دانند چگونه ویروسی است. این ویروس دارای انواع اقسام آنتی ژن ها بوده و ابعاد آن قابل دسترسی نبوده است. واکسن هایی که تولید می شود معلوم نیست که پوشش آن چقدر خواهد بود. این ویروس تمام سلول های بدن را درگیر می کند؛ بنابراین کار یک انسان نیست که چنین ویروسی تولید کند.

ویروس کووید19 نمی تواند دست ساز بشر باشد 

وی ادامه داد:  اگر بگویم این یک بلای آسمانی نه زمینی است شاید خیلی ها به من بگویند که این چه حرفی است. طبق مطالعاتی که در زمینه ویروس ها داشته ام، بشر توانایی ساخت ویروسی اینگونه را ندارد که ابعاد وسیع داشته و هزار چهره باشد و علائم آن متفاوت بوده و آثار آن در هر انسان متفاوت باشد؛ و بتواند با این سرعت در جهان شیوع پیدا کند.

بلای آسمانی برای تقاص خون حاج قاسم!

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: از دیدگاه من این مساله یک بلای آسمانی است و وضعیت دنیا به گونه ای است که انسان ها به یکدیگر رحم نمی کنند و با این کشت و کشتار و مخصوصا ترور شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، دنیا را بلا گرفته است. ما باید به این مسائل اعتقاد داشته باشیم.

منادی تاکید کرد: یک پزشک درمان هر بیماری را بلد نیست و در درمان آن آزمون و خطا کرده اند؛ در این بیماری نوظهور تمامی پزشکان عاجز مانده اند. سرگردانی خاصی در خصوص درمان و مبارزه با بیماری کووید 19 وجود دارد.