تبریزبیدار
پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۸۱۰۹۴

فرماندار تبریز در پاسخ به تبریزبیدار؛

نظارت بر اصناف جدی تر از قبل / در صورت ارایه مدرک، جریمه خودروها حذف می شود

فرماندار تبریز اظهار داشت: شهرداری طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری می‌تواند مغازه ای را پلمپ کند و به اتاق اصناف اطلاع دهد که فلان مغازه محدودیت ها را رعایت نمی‌کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، بهروز مهدوی صبح امروز در حاشیه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار این سایت خبری پیرامون نظارت بر اجرای محدودیت های جدید کرونایی در محلات کوچک شهر اظهار داشت: در هر منطقه و خیابان تیم های نظارت شهرداری در بحث آژیر هشدار و نظارت بر اصناف فعالیت دارند و پلیس اماکن و اتاق اصناف نیز در کنار شهرداری ناظر بر اصناف هستند.

فرماندار شهرستان تبریز افزود: شهرداری طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری می‌تواند مغازه ای را پلمپ کند و به اتاق اصناف اطلاع دهد که فلان مغازه رعایت نمی‌کرد. از مردم هم می خواهیم تخلفات را به شهرداری گزارش کنند.

وی خاطر نشان کرد: در اعمال محدودیت قبلی نسبت به تعطیلی ساعت ۶ عصر، شهرداری وظیفه مستقیمی نداشت ولی در طرح کاملا پای کار است.

مهدوی گفت: بعضا دیده می شد یک مغازه املاک یا نمایشگاه اتومبیل باز بود که ابتدا تذکر داده شده و سپس پلمپ شده اند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز تبریز گفت: در روزهای اخیر کاهش ۵ الی ۱۰ درصدی در بستری ها داریم که نتیجه اعمال محدودیت های هفته های گذشته می باشد و باید منتظر آمار جدید باشیم.

فرماندار شهرستان تبریز با اشاره به محدودیت گروه های شغلی، یادآور شد: کارخانه ها جزو مشاغل شامل گروه شغلی ۱ می باشد و اگر این ها تعطیل شوند بیکاری به وجود می آید. مشاغل گروه شغلی ۱ آزاد می باشند ولی باید اصول بهداشتی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: دستگاه های خدمات رسان با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند و سایر اداره ها با یک سوم فعالیت می کنند و در حد نیازهای خود سازمان باید فعالیت داشته باشند.

مهدوی در مورد تردد خودروها نیز گفت: پلاک های غیر بومی که بخواهند به شهر ما بیایند و از فرمان پلیس سر پیچی کنند یک میلیون جریمه می شوند. خودروهای شخصی با پلاک بومی نیز در صورت تردد در داخل شهر بعد از ساعت ۹ شب، جریمه می شوند.

وی اضافه کرد: ورود پلاک‌های غیربومی به تبریز ممنوع می باشد مگر اینکه مدارک سکونت در تبریز داشته باشند. در این مدت برگ جریمه برای خودروها از سوی پلیس نمی رود تا بعد از این ایام شود و اگر کسی مدارک تردد ضروری داشته باشد جریمه خودرو حذف می شود.

مهدوی با بیان اینکه ۹۸ درصد مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، گفت: تا زمان کشف واکسن و داروی قطعی کرونا مردم باید به این نوع زندگی عادت کنند.

وی خاطر نشان کرد: هر ارگانی که بر حسب ضرورت، در فضای بسته جلسه می گذارد نباید بیشتر از ۱۵ نفر حاضر باشد و فاصله گذاری را هم رعایت کنند.


نظرات

مهدی
GB

دولت مغازه هاراتعطیل می کندوازآن‌ طرف دارائی با جدیت برگهای مالیاتی می فرستدومردم را به اداره می کشاند.دراین اوضاع اصناف امکان‌ پرداخت مالیات ندارند