تبریزبیدار
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۸:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۸۱۱۰۸

در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد؛

بی محلی ها به دونده المپیکی تبریز / مدال توکیو دور از دسترس نیست

پیرجهان، دونده تبریزی می گوید: واقعا شرم‌آور‌ است که مسئولین حتی یک تماس تلفنی را از ورزشکار المپیکی دریغ می کنند.

سرویس ورزشی تبریز بیدار؛ مهدی پیرجهان ملی پوش تبریزی دو و میدانی که رکوردار ۴۰۰ متر با مانع این رشته در سطح کشور است. این ورزشکار جوان سهمیه المپیک 2020 توکیو را تقریبا قطعی کرده است، هر چند معلوم نیست اپیدمی کرونا چه فرجامی برای این رویداد مهم ورزشی دنیا به وجود آورد.

پیرجهان، که با عنوان «دونده خوش‌آتیه ماده ۴۰۰ متر بامانع» از او یاد می‌شود، در تبریز دوران آماده سازی و تمرینات خود را سپری می کند. در گفتگوی کوتاهی که با این دونده المپیکی داشتیم به بررسی شرایط موجود او پرداخت شده است.


Image title

پیرجهان در مورد شرایط فعلی خود به تبریزبیدار می گوید: شکر خدا با برنامه ریزی دقیق، مدیریت خوبی را در تمرینات داشتم و وقفه ای در دوران آماده سازی نداشتم.

وی اضافه می کند: چند روز‌ دیگر‌ راهی اردوی ۴۵ روزه کیش می شوم و بعد از آن اردوی برون مرزی را تا شروع مسابقات المپیک، ‌در‌‌ پیش دارم.

این ورزشکار تبریزی، کسب مدال المپیک را ‌دور‌ از دسترس‌ نمی داند و می گوید: در ‌وهله اول تلاش‌می کنم‌ تا به فینال راه پیدا کنم.

Image title


وی گلایه ای از مسئولین استانی داشته و می گوید: هیچ حمایتی از طرف مسئولین استان و هیات دو‌ و ‌میدانی استان نداشته ام و رفتار آنها کاملا نا امید کننده است. واقعا شرم‌آور‌ است که حتی یک تماس تلفنی را از ورزشکار المپیکی دریغ می کنند.

پیرجهان مطالبه خود از مسئولین را چنین ابراز می کند: انتظار دارم در فاصله چند ماه مانده به المپیک، حمایت ها در همه زمینه ها صورت بگیرد.

وی شرایط موجود کرونایی را باعث بروز محدودیت در فعالیت های ورزشی عنوان کرده و می گوید: کرونا، شرایط خاصی را برای همه ورزشکاران به وجود آورده و امیدوارم با ریشه کن شدن این ویروس منحوس شرایط دوباره به حالت عادی برگردد.


گفتگو از مهدی بارعی