تبریزبیدار
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۹:۲۰:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۸۱۱۱۳

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

سیر تا پیاز تحصن امروز کارگری در ریخته گری / از چاه خصوصی سازی تا چاله امنیت شغلی

تبریزبیدار در گزارشی به بررسی نگرانی های کارگران شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز و علت تحصن امروز آنها پرداخته است.

به گزارش تبریز بیدار ، ظهر امروز در حاشیه آیین معرفی مدیرعامل جدید شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز، تعدادی از کارگران با ابراز نگرانی از آینده شغلی و وضعیت کارخانه، دست از کار کشیده و بدین صورت اعتراض خود را به گوش مسئولین رساندند.

بعد از واگذاری شرکت ماشین سازی به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، «تقوامنش» بعنوان مدیرعامل جدید معرفی شد و امروز در حضور مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معارفه گردید.

برخی منابع خبری علت تحصن امروز کارگران را اعتراض به انتساب مدیرعامل جدید عنوان کرده بودند.

حبیب امین زاده رئیس سازمان صمت در گفتگوی کوتاه تلفنی با خبرنگار تبریزبیدار، از تشکیل جلسه برای رفع دغدغه های کارگران خبر داد.

وی همچنین گفت: جزئیات موارد مربوط به این موضوع متوجه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

حسین فتحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار در خصوص این مساله گفت: امروز برای کارخانه ریخته گری ماشین سازی سر پرست جدید معرفی شده بود و برخی از کارگران نگران آینده شغلی خود بودند، چون اولین بار است که شرکت گسترش صنایع ایران این کارخانه را تحویل می گیرد.

به گفته فتحی، کارگران دغدغه این را داشتند که امنیت شغلی آنها و روند تولید به چه شکلی خواهد بود.

معارفه چالشی سرپرست جدید

وی به جلسه عصر امروز خود با برخی مسئولین پیرامون این مساله اشاره داشته و بیان داشت: قرار شد کارخانه با توافق و تعامل کارگران، مدیران استانی و سرپرست جدید، اداره شود و سازمان گسترش هم نسبت به نقدینگی و تامین مواد اولیه اقدامات خود را انجام دهد.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان خاطر نشان کرد: قرار شد سازمان گسترش پیگیری مشکلات کارگران و تکمیل اعضای هیئت مدیره شود و متولیان کارگران متعهد شدند که امنیت شغلی آنها را فراهم کنند.

فرماندار شهرستان تبریز نیز، نگرانی کارگران را متوجه دغدغه شغلی آنها بدلیل معرفی سرپرست جدید دانست.

فرمانداری وارد فاز بازرسی می شود

بهروز مهدوی در این خصوص به تبریزبیدار گفت: فردا بازرسانی از طرف فرمانداری به کارخانه اعزام می شد تا دلیل نگرانی کارگران احصا و نسبت به رفع آنها اقدام شود.

گفتنی است کارخانه ماشین سازی بعنوان یکی از کارخانجات مادر در شمالغرب کشور، در سال های اخیر گرفتار خصوصی سازی غلط شده بود که با ورود دستگاه قضایی، به دامان دولت برگشت و در سال گذشته رئیس قوه قضاییه طی سفر به استان از این شرکت صنعتی بازدید بعمل آورد.


پی نوشت: عکس آرشیوی است و ارتباطی به خبر ندارد.گزارش از الهه مهدویجوابیه ماشین سازی را اینجا بخوانید