تبریزبیدار
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۸۱۳۹۲

یادداشت تبریزبیدار؛

استبداد فیس‌بوکی با دروغ گوبلزی

دروغ بزرگ یا دروغ گوبلزی فیس بوک و توئیتر و سایر شبکه های اجتماعی در بستن حساب های رئیس جمهوری آمریکا نشان دادن سطح آزادی در این کشور است دروغی که در بین مردم ایران هم باور شده است.

یادداشت تبریز بیدار؛ سید حمید موسویان / مقارن با سالگشت بسته شدن صفحات اینستاگرامی ایرانی ها و آزادی خواهان جبهه مقاومت و استکبار ستیزان جهان به جرم ابراز علاقه به سردار دلها و اعتراض به ترور ناجوانمردانه آن شهید جوانمرد، شاهد بسته شدن، حذف و تعلیق صفحات و حساب های کاربری ترامپ در شبکه های اجتماعی هستیم.

در اولین نگاه به این رخداد دلمان خنک می شود و می گوییم عجب دنیای کوچکی است اما در نگاه بعدی متوجه اتفاقاتی می شویم که قطعا ناخوشایند اهل دنیا خواهد بود و نقض آشکار آزادی بیان را بدنبال خواهد داشت.

خوی استکباری آمریکای جنایتکار در اپلکیشن های متولد این کشور هم به وضوح دیده می شود. تمامیت خواهی فیس بوک که خریدار دست به نقد شبکه های اجتماعی پرطرفدار است، بعد از خرید اینستاگرام و واتس آپ دیگر بر کسی پوشیده نیست. پیام اخیر واتس آپ به مخاطبان مبنی بر اجبار در ارائه اطلاعات شخصی به فیسبوک هم شاهدی دیگر بر تمامیت خواهی این کمپانی ست.

تمام اخبار و تحلیل‌ها از ظهور استکبار نوینی خبر می دهد که فیس بوک سردرمدار آن است. این غول دنیای دیجیتال ذاتا خوی استکباری دارد که در سال های گذشته بخاطر جذب مخاطب آن را پنهان می کرد اما اتفاقات و تصمیمات یک سال اخیر این سیاست راهبردی فیس بوک را آشکار ساخته است. البته با کنکاش بیشتر متوجه رد پای واضح صهیونیزم در سیاست گذاری و هدایت این شبکه اجتماعی جهانی می‌شویم.

بنظر می آید فیس بوک وارد دوران جدیدی از حیات خود شده است. دورانی که شاید بتوان استعمار مجازی یا استعمار جدید نامید. فیس بوک دچار روحیه خود بنیاد پندارى یا همان استبداد شده است و برنامه ها و سیاست های آتی آن قطعا آزادی بیان و عدالت در دسترسی به تریبون های جهانی را بنفع صهیونیسم دچار خدشه جدی خواهد کرد.

استعمار مجازی نتیجه تفکر نئولیبرال یا سرمایه داری نوین هست. این تفکر اعتقاد ویژه ای بر پروپاگاندا دارد. دروغ بزرگ یا دروغ گوبلزی فیس بوک و توئیتر و سایر شبکه های اجتماعی در بستن حساب های رئیس جمهوری آمریکا نشان دادن سطح آزادی در این کشور است دروغی که در بین مردم ایران هم باور شده است.

در حالی که این اقدام بستن حساب رئیس جمهور آمریکا نیست بلکه گِل گرفتن دهان معترض است. اقدامات شرکت تحت امر زاکربرگ ما را بیاد گوبلز تئورسین رسانه ای نازیسم می اندازد و این احتمال را در ذهن متدابر می سازد که شاید زاکربرگ هم تئورسین رسانه ای صهیونیسم باشد و فیس بوک را ابزاری برای رسیدن به اهداف استعمارگرایانه صهیونیسم جهانی کرده است.

اگرچه ایمان داریم مجاهدت آزادگان جهان در جبهه مجازی شامل وعده نصرت الهی خواهد بود و وجدان های بیدار ملت‌های جهان صدای شکستن استخوان‌های استکبار جهانی را خواهند شنید.