تبریزبیدار
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۸۱۳۹۵

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری خبر داد:

سودجویی از شهروندان داغدیده در وادی رحمت تبریز

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با هشدار نسبت به افزایش سودجویی از شهروندان داغدیده در وادی رحمت تبریز، گفت: با افرادی که در محوطه آرامستان‌های شهر تبریز نسبت به دریافت وجوه نامتعارف از شهروندان اقدام کنند، برخورد خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ، فرخ جلالی اظهار کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسم ختم و ترحیم، برخی افراد و موسسات غیر مجاز با روش‌های جدید از خانواده‌های داغدیده، مبالغی دریافت می‌کنند که با کلاهبرداری فرقی ندارد.

وی ادامه داد: ارسال بنر تسلیت، ارسال سبد گل به منزل متوفی بدون اطلاع خانواده معزا و دریافت هزینه‌های گزاف، دریافت وجه با ادعای هزینه کرد فعالیت‌های خیریه و ... از جمله اقداماتی است که سودجویان از آلام خانواده‌های داغدیده استفاده کرده و نسبت به دریافت مبالغ خارج از مقررات اقدام می‌کنند.

وی با تاکید بر این‌که به هیچ عنوان اجازه فعالیت این افراد را در محوطه آرامستان‌های شهر تبریز به ویژه وادی رحمت را نمی‌دهد، یادآور شد: در اقدامی پسندیده، برخی از خانواده‌های داغدار، هزینه برگزاری مراسم ختم را به مراکز خیریه، آزادی زندانیان و یا تامین هزینه‌های جهیزیه و درمان بیماران صعب العلاج اختصاص می‌دهند.

جلالی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت تمایل، مبالغ مورد نظر خود را فقط به موسسات دارای مجوز و خیریه هایی که بنرهای اطلاع رسانی آن در محوطه وادی رحمت نصب می‌شود، پرداخت کرده و از پرداخت وجه بدون دریافت رسید خودداری کنند.

وی یادآور شد: تمام مبالغ دریافتی سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز نیز برای هزینه‌های کفن و دفن بر اساس مصوبه شورای محترم شهر بوده و در قبال آن به شهروندان رسید ارائه می‌شود.