تبریزبیدار
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ۲۰:۲۴:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۴۰۴

فرماندار تبریز در گفتگو با تبریزبیدار؛

قطعی برق سراسری بوده و دقیقا به مصرف گاز ربط دارد!

فرماندار شهرستان تبریز در واکنش به قطعی مکرر برق تبریز اظهار داشت: این قطعی دقیقا به مصرف گاز ربط دارد؛ چون با کاهش مصرف گاز در نیروگاه، باعث خروج آنها از مدار می شود.

بهروز مهدوی در گفتگو با  تبریز بیدار  در خصوص قطعی مکرر برق در اغلب مناطق تبریز اظهار داشت: این موضوع سراسری است و از دیسپاچینگ ملی، خاموشی های سراسر کشور را سهمیه بندی کرده اند.

فرماندار شهرستان تبریز افزود: پیگیر این قضیه هستیم و گلایه هم داریم که چرا ساعات این قطعی در تبریز طولانی است.

وی همچنین در خصوص ارتباط قطعی برق با مصرف گاز گفت: این قطعی دقیقا به مصرف گاز ربط دارد؛ چون با کاهش مصرف گاز در نیروگاه، باعث خروج آنها از مدار می شود و تولید برق در کشور کم می شود.

مهدوی با بیان اینکه سوخت مصرفی نیروگاه  تبریز از مازوت است، افزود: درصد تولید برق با سوخت مازوت چندان بالا نیست و تاثیر آنچنانی ندارد و کارشناسان در حال بررسی علت این قطعی ها هستند.

مهدوی در پایان تاکید کرد: مشخص نیست که این قطعی ها  تا کی ادامه خواهد داشت و سعی در برطرف کردن مشکل در روزهای آتی هستیم.


گفتنی است پیام های متعدد شهروندان به تحریریه تبریزبیدار و گزارشات میدانی خبرنگار ما حکایت از خاموشی های متعدد در نقاط مختلف تبریز دارد.

اهالی مناطقی چون ابوریحان، لاله، نصف راه، اندیشه، ارم، عباسی، کوی سپهر و پاسداران از قطعی مکرر و چندباره برق شکوه دارند.

لغو کلاس های مجازی دانشجویان و دانش آموزان، جا ماندن دانشجویان از امتحانات مجازی و قطع سیستم گرمایشی منازل از جمله تبعات این خاموشی ها بوده است.