تبریزبیدار
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۴۰:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۸۱۴۲۱

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

مسافر خوشنام دانشگاه انسان ساز در دانشگاه فرهنگیان آرام گرفت

پیکر مطهر شهید ۱۹ ساله گمنام کربلای ایران صبح امروز همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران تشییع و تدفین شد.

به گزارش تبریز بیدار ،این مراسم با شیوه نامه های بهداشتی و با حضور خانواده های شهدا، دانشجومعلمان و جمعی از مسئولین برگزار شد و مسافر دانشگاه انسان ساز کربلای ایران  حال و هوای فاطمی بر فضای دانشگاه معلم پرور بخشید.

Image title

حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان کشور طی سخنانی گفت: تبریز شهر دو شهید محراب حضرات آیات قاضی و مدنی و دیار شهیدان خط شکن عاشورایی هستیم.

وی با بیان اینکه شهید حاضر و ناظر است، افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی به ظاهر کُشته شد اما در واقع کِشته شد، از کالبد خاکی عبور کرد اما عروج کرد و خون او در زمان جاری شد.

Image title

خنیفر ادامه داد: شهید سلیمانی ژنرالی دورنگر و دشمن شناسی دقیق بود، فرماندهی که با عمل حرف می زد ولی از عمل حرف نمی زد. 

وی با بیان اینکه این شهید گمنام، شرف و عزت ماست، گفت: شهدا اوج می گیرند و فرا خطوط سیاسی حرکت می کنند. این شهدا در دشت ها چنان پیشگاه معبود خلوت و انابه می کردند که انسان را یاد اباعبدالله(ع) می اندازند.

Image title

رییس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد:اسراییل در خاورمیانه از رهبر انقلاب، سیدحسن نصرالله و شهید سلیمانی بعنوان دشمنان صادق نام می برد.

خنیفر تصریح کرد: شهدای ما از اول آسمانی بودند و چند روزی زمینی شدند.

Image title

این مسافر گمنام در زمین و خوشنام در آسمان ها، روی دوش دانشجومعلمان در محوطه دانشگاه تشییع و بعد از اقامه نماز بر پیکرش، در صحن دانشگاه تا ظهور مهدی موعود(عج) به امانت گذاشته شد.

انتهای پیام/