در خطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

انتقاد از سیاست کرونایی در بستن آرامستان ها

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز به امامت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در مصلی اعظم امام(ره) برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک ولادت حضرت علی(ع)، گفت: سیره حضرت علی(ع) در جامعه امروزی ما مثال زدنی است.

اعتکاف

وی ضمن برشمردن ثواب ایام اعتکاف، اظهار داشت: هر کسی با ایمان و اعتقاد معتکف شود، گناهانش بخشیده می‌شود.

خطیب جمعه تبریز افزود: با توجه به شرایط کشور و ویروس کرونا، مراسم اعتکاف برگزار نخواهد شد و خدا خودش کمک کند تا سال بعدی از آن برخوردار شویم.

انتقاد از سیاست کرونایی

امام جمعه تبریز با اشاره به تعطیلی مزارستان ها در روز لیله الرغائب، اظهار داشت: می‌توانستند طوری برنامه ریزی کنند که در لیله الرغایب زیارت اهل قبور فراموش نشود؛ چطور شده که بعضی جاها باز بود و فقط زیارت اهل قبور محدود شد.

وی ضمن تبریک پیشاپیش ولادت امام جواد (ع) در خصوص وضعیت سیاسی شیعه در آن زمان گفت: امام رضا(ع) فرمودند این مولود برای شیعه بسیار با برکت است. آن حضرت با تحمل سختی های بسیار، ذهن شیعیان را از وسوسه های شیطان دور کردند.

قدردان والدین باشیم

نماینده‌ ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر لزوم گرامیداشت مقام پدر اشاره کرده و گفت: بعضی ها با مریضی مختصر والدین، پدر هایشان را به خانه سالمندان می برند؛ اینها دیگر بدست نمی آیند، قدرشان را بدانیم.

دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب

حجت الاسلام آل هاشم در خصوص دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب اسلامی اظهار داشت: از مقام معظم رهبری، از طرف خودم و مسئولین و مردم بخاطر ارتباط تلویزیونی در روز ۲۹ بهمن که در سراسر دنیا هم پخش شد، تشکر می کنم.

وی افزود: بیاییم تمام فراز های مقام معظم رهبری را بخوانیم. می‌توان برای همه آنها مستند سازی شود. ما هم در مراسم نماز جمعه از آثار آنها استفاده کرده و تجلیل می‌کنیم.برای تک تک فراز ها می توان کتاب نوشت و تجزیه و تحلیل کرد.

انتخابات

حجت‌الاسلام آل هاشم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات، گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری نسخه علاج مشکلات، مشارکت پرشور و حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب درست و اصلح است.

وی افزود: انتخابات رکن مهم در اسلامیت نظام و مردم سالاری است و در انتخاب درست باید شرایط را در نظر گرفت.

برجام

امام جمعه تبریز همچنین در خصوص برجام اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مورد برجام فرمودند اقدام در برابر اقدام. اگر آنها تحریم ها را بردارند ما هم اقداماتی در مورد برگشت به برجام انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: فرمایشات ایشان در دیدار با مردم آذربایجان جواب داده و دولت بایدن دیشب، تصمیم دولت قبلی را در مورد فعال کردن مکانیسم ماشه را لغو کرده و تحریم ها را علیه ایران پس گرفته است. این یک شکست بزرگ برای آمریکا است. ما منتظریم ببینیم آیا اقدام عملی صورت خواهد گرفت یا فقط حرف است.

روحانیت

نماینده ولی فقیه در استان ضمن گرامیداشت سوم اسفند سالروز صدور منشور روحانیت و بزرگداشت شیخ فضل الله محلاتی، بیان داشت: روحانیت یکی از اقشار مهم در تحقق و پایداری انقلاب هستند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.