انتخابات ۱۴۰۰شورای شهر تبریز زیر ذره بین تبریز بیدار؛(2)

کدام اعضای فعلی سودای شورای ششم تبریز را در سر دارند؟ / سرخوردگی لیست امیدی ها

دومین سلسله گزارش تبریزبیدار پیرامون انتخابات شورای شهر به بررسی کاندیداتوری مجدد اعضای فعلی پرداخت کرده است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار  با اتمام سال ۱۳۹۹ سال پایانی دوره پنجم شورای شهر آغاز می شود و مقرر است همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز برگزار شود.

معمولا همواره رسم بر این بوده است که عضو شورای فعلی برای شورای بعدی نیز کاندیدا می شود و سعی می کند عضویت خود را تداوم بخشد لذا احتمال می رود اکثریت اعضای فعلی شورای شهر تبریز برای انتخابات بعدی کاندیدا شوند اگر چه برخی نیز احتمال دارد به دلایلی از جمله سرخوردگی چهار ساله، کاندیدا نشوند.

در گفتگو با تعدادی از اعضای فعلی شورای شهر تبریز بدنبال یافتن برای پاسخ این سوال برآمدیم تا تکلیف اعضای فعلی برای ماراتن انتخاباتی خرداد مشخص شود.

محرم عمی: می آیم تا کارهای زمین مانده را تمام کنم

محرم محمدزاده در گفتگو با تبریزبیدار صراحتا بر حضور مجدد خود در انتخابات شورای ششم تاکید کرده و در بیان دلیل آن می گوید: خیلی از برنامه ها و اقدامات نیمه کاره مانده و برخی برنامه ها نیز حتی شروع نشده است. مهمترین دغدغه های من عدم توازن شهری و گسترش نامتوازن شهر و حل مشکلات حاشیه نشینی و بهسازی محل سکونت حاشیه نشینان، یکسان سازی قرارداد ها و قرارداد مستقیم شهرداری با کارکنان و حذف واسطه ها، پرداخت به موقع و یکجا حقوق تمامی کارمندان و کارگران شهرداری، مرمت و حفظ بافت تاریخی شهر و برخی پروژه های زیبا سازی و عمرانی دیگر می باشد که در شورای پنجم با اینکه برخی اقداماتی شروع شده است ولی راضی کننده نیست و باید تمامی اعضای شورای شهر و شهرداری تلاش کنند تا این اقدامات عملی شده و به سر انجام برسد.
Image title

محرم محمدزاده پیش از شورای پنجم، سابقه حضور در این شورا را نداشت.

بهشتی: علاقه ای به کاندیداتوری مجدد ندارم

محمدباقر بهشتی از اعضای لیست امید شورای شهر تبریز در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص کاندیدا شدن در انتخابات ۱۴۰۰ می گوید: علاقه ای به کاندید شدن مجدد ندارم.

Image title

او نیز همانند محرم زاده، برای اولین بار به شورای شهر راه یافته بود.

آجودان زاده: دوباره می آیم تا زحمات شورای پنجم پایمال نشود

علی آجودان زاده نائب ریس فعلی شورای شهر ضمن ابراز علاقه برای کاندید شدن در انتخابات ۱۴۰۰ به تبریزبیدار می گوید: من شورای پنجم را یکی از متخصص ترین و کارآمدترین و پاک ترین شورا می دانم. در دوره های قبل مفسده ها و بعضی سواستفاده ها از بودجه و بیت المال می شد که متاسفانه ریشه در بحث ترک تشریفات بود. 

وی همچنین در رابطه با کارهای روز زمین مانده شورای پنجم که باعث علاقمندی وی برای حضور در شورای ششم شده می گوید: بحث حسابرسی شهرداری مرکز و شهرداری مناطق و شرکت ها و سازمان های وابسته به شهرداری تبریز جزو مواردی هستند که اولین بار در شهرداری های کشور اتفاق افتاده اند. از این پس تصمیم داریم گزارش های حسابرسی را عملیاتی کنیم که بدانیم راهکار های بهبود وضعیت موجود چیست. در شورای پنجم، برنامه پنج ساله شهرداری تدوین شد که در قالب چشم انداز بیست ساله است و انتظار داریم در شورای بعدی زحمات شورای پنجم پایمال نشود.

Image title

آجودان زاده که پیش از این در انتخابات مجلس شورای اسلامی طعم شکست را تجربه کرده بود، سال ۹۶ برای اولین بار منتخب مردم در شورای شهر شد.

اکبرنژاد: قطعا در شورای ششم نخواهم بود

شکور اکبرنژاد دیگر لیست امیدی شورای پنجم تبریز است که در برای دومین دوره بعد از شورای دوم، وارد پارلمان محلی تبریز شد. وی که سابقه نمایندگی مجلس را نیز در کارنامه دارد بر عدم علاقه مجدد خود برای کاندید شدن در شورای شهر تبریز تاکید دارد.

Image title

اکبرنژاد صراحتا به تبریزبیدار می گوید: در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نمی کنم و قطعا در شورای ششم نخواهم بود.

بابایی اقدم: تصمیم قطعی نگرفته ام

فریدون بابایی اقدم عضو دیگر شورای شهر تبریز هنوز به تصمیم قطعی برای حضور مجدد در ماراتن انتخابات ۱۴۰۰ نرسیده است.

او به خبرنگار ما در خصوص کاندید شدن مجدد می گوید: فعلا به صورت کامل و قطعی تصمیم خودم را نسبت به حضور دوباره در انتخابات شورا نگرفته ام و باید راجع به آن فکر کنم.

Image title

بابایی اقدم در شورای چهارم شهر تبریز نیز حضور داشت و در دوره پنجم برای دومین بار در پارلمان محلی حضور یافته بود.

تقی پور: احتمالا دیگر نیستم

عبدالله تقی پور دیگر عضو لیست امید شورای شهر است که در دوره پنجم برای اولین بار با رای مردم وارد عمارت شورا شد. او نیز همانند دیگر هم حزبی های خود علاقه چندانی برای حضور در انتخابات شورای ششم نشان نمی دهد.

Image title

تقی پور به تبریزبیدار می گوید: فعلا تصمیم قطعی در این رابطه نگرفته ام اما به احتمال زیاد کاندید نمی شوم.

انتهای پیام/

گزارش از الهه مهدوی و نگار رشیدی

در همین باره بخوانید:

پیش بینی تحرکات جناح های سیاسی علاوه جریان ثروت، جوانان و مستقلین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.