مربی تیم ملی اسکیت هاکی در تبریز مطرح کرد؛

با ۱۶ بازیکن راهی مسابقات آسیایی می شویم / کالای وارداتی پاشنه آشیل ورزشکاران هاکی

مربی تیم ملی اسکیت هاکی ایران در تبریز اظهار داشت: ۶۰ ورزشکار به اردوی اول تیم ملی اسکیت هاکی بزرگسالان دعوت خواهند شد که پس از برگزاری این اردو ۱۶ بازیکن برای شرکت در مسابقات آسیایی چین اعزام می شوند.

به گزارش تبریز بیدار ، ارسلان علیجانی منفرد در جمع خبرنگاران با اشاره به بازی های آسیایی سال آینده در چین گفت: با تکیه بر تجربیات بدست آمده، سعی می کنیم در این مسابقات جزء تیم های برتر باشیم.

وی افزود: سال ۱۳۸۴ اولین دوره اعزام تیم ملی اسکیت هاکی به مسابقات آسیایی بود که متاسفانه نتیجه بدی همراه داشت، و شانزدهم شدیم، به خاطر دارم آن دوره ۱۶ بر صفر نتیجه را به ژاپن واگذار کردیم؛ اما با تلاش و پشتکار سال گذشته در فینال توانستیم ژاپن را ۵ بر ۴ شکست دهیم و به مقام اول آسیا دست یابیم.

مربی تیم ملی اسکیت هاکی بیان داشت: اصلی ترین رقبای تیم ملی هاکی کشورمان در مسابقات آسیایی سال آینده، چین تایپه و ژاپن خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد:  ۶۰ ورزشکار به اردوی اول تیم ملی اسکیت هاکی بزرگسالان دعوت خواهند شد که پس از برگزاری این اردو ۱۶ بازیکن برای شرکت در مسابقات آسیایی چین اعزام می شوند.

علیجانی منفرد در خصوص شرایط فعلی تیم ملی گفت: هم اکنون تیم ملی اسکیت هاکی بزرگسالان ایران در رتبه بندی جهانی چهاردهم و در رتبه بندی آسیایی رتبه نخست را دارد.

مدیر مجموعه ورزشی سایان در ادامه گفت: ۵ بازیکن بزرگسالان و ۴ بازیکن از جوانان تیم سایمان تبریز در تیم ملی اسکیت هاکی کشور حضور دارند.

وی، بزرگترین مشکل ورزشکاران اسکیت هاکی قیمت بالای وسایل مورد نیاز این بازی دانست و گفت: اکثر تجهیزات مورد نیاز این بازی وارداتی هستند و هزینه های هنگفتی روی دست ورزشکار و تیم می گذارد به طوری که چوب هاکی حرفه‌ای قیمتی بالغ بر ۸ میلیون تومان دارد که عمر مفید آن حداکثر پنج ماه است و احتمال شکستن آن هم وجود دارد.

علیجانی منفرد افزود: خوشبختانه اخیرا یکی از تولید کنندگان داخلی اقدام به تولید چوب هاکی و کلاه ایمنی نموده که قیمت کمتری نسبت به نمونه خارجی دارد که برای تمرین ورزشکاران مناسب می باشد.

وی بیان داشت: هدف باشگاه سایمان تبریز تربیت ورزشکارانی است که توانایی حضور در تیم ملی را داشته باشند و تنها باشگاهی است که قابلیت برگزاری مسابقات ملی و پخش زنده را دارد.

انتهای پیام/ 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.