رئیس کمیته امداد کشور در تبریز مطرح کرد؛

تعامل خوبی با دولت داریم / پیشتازی آذربایجان شرقی در ایجاد اشتغال

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور طی سفر یک روزه به تبریز در جشن خودکفایی ۵۰۰۰ مددجو و مراسم اهدای ۵۲۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند شرکت کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، سید مرتضی بختیاری در حاشیه سفر یک روزه به تبریز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سالروز ولادت امام علی(ع) اظهار داشت: گره گشایی از کار مردم و رسیدگی به مشکلات آنها سیره امام علی(ع) است.

عبور از مرحله حمایت برای رسیدن به توانمندسازی

وی با بیان اینکه در رسیدگی به نیازهای محرومین در حکومت اسلامی هیچ خط قرمزی نداریم، افزود: کمیته امداد توانمندسازی محرومین و ایجاد درآمد باثبات برای آنها با حفظ کرامت را در اولویت کارهای خود قرار داده است.

رئیس کمیته امداد کشور گفت: ما از حوزه حمایت عبور کرده و به مرحله توانمندسازی رسیده ایم البته در حوزه حمایت نوکری سالمندان عزیز و بیماران صعب العلاج را تا آخر عمر آنها انجام می دهیم اما بقیه عزیزان باید به سمت اشتغال و توانمندسازی هدایت شوند.

افزایش چشمگیر کمک های مردمی 

وی با اشاره به رشد چشمگیر کمک های مردمی در در ۱۱ ماه امسال نسبت به سال گذشته گفت: امسال با توجه به شرایط بحران اقتصادی و کرونا نه تنها میزان کمک مردمی کاهش نیافته است بلکه با افزایش کمک‌های مردمی روبه‌رو شدیم.

بختیاری با بیان اینکه کمیته امداد آذربایجان‌شرقی در بحث اشتغال یک استان پیشتاز می‌باشد، افزود: سهم کمیته امداد آذربایجان‌شرقی در اشتغال ۹ هزار و ۸۴۰ مورد بود که با همت امدادی‌های استان به ۱۲ هزار مورد تا پایان سال خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: یک سوم اشتغال کشور در سال ۹۷ توسط کمیته امداد ایجاد شد که این رقم در سال جاری به ۲۱۰ هزار اشتغال رسیده است و طبق برنامه به ۲۳۰ هزار شغل خواهد رسید.

خودکفایی به منزله رها کردن مددجو نیست

بختیاری به جشن خودکفایی ۵۰۰۰ مددجوی آذربایجان شرقی اشاره کرده و گفت: خودکفایی به منزله رها کردن آنها نیست به طوریکه تا مادامی که اطمینان حاصل نشود که این فرد به درآمد باثبات رسیده است، آن مددجو جدا نمی‌شود.

فعالیت با کشورهای خارجی فقط در حد انتقال تجربیات است

وی در خصوص شبهه فعالیت کمیته امداد در خارج از کشور گفت: کمیته امداد در خارج از کشور فعالیت ندارد بلکه صرفا تبادل تجربیات در مبارزه با فقر داریم. کشور لبنان از مدل کمیته امداد ایران الگوبرداری کرده و خود خیرین لبنان به افراد نیازمند کشور خودشان یاری می رسانند. البته در مواقع و حوادث ناگوار همانند سایر کشورها به کشورهای نیازمند کمک می‌کنیم.

رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه ۶۳ درصد میانگین کشوری تحت پوشش کمیته امداد را زنان تشکیل می‌دهند، افزود: اداره بانوان کمیته امداد در آذربایجان‌شرقی و قم و چند استان دیگر به عنوان پایلوت ایجاد شد و تدبیر خوبی هم بود.

وی در خصوص ارتباط کمیته امداد با دولت گفت: کمیته امداد با همه دولت ها تعامل و همکاری خوبی دارد تا با بهره گیری از امکانات دولتی و بودجه بتواند به نیازمندان خدمت بهتری ارایه کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.