مدیرکل کمیته امداد استان مطرح کرد؛

از مرحله حمایت عبور کرده و به مرحله توانمندسازی رسیده ایم

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان‌شرقی گفت: کمیته امداد رویکردهای جدید به خروج از فقر دارد و از مرحله حمایت عبور کرده و به مرحله توانمندسازی رسیده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد کلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز اظهار داشت:  اینکه چند روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کمیته امداد با دستور حضرت امام(ره) تشکیل شد، نشان از توجه خاص ایشان به محرومیت زدایی بود

وی ضمن قدردانی از حمایت های مسئولین استانی گفت: کمیته امداد رویکردهای جدید به خروج از فقر دارد و از مرحله حمایت عبور کرده و به مرحله توانمندسازی رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی افزود: تنها راه خروج از فقر ارتقای شاخص های مهارتی و آموزشی است. توجه به اشتغال و خودکفایی اولویت اول کمیته امداد است. کمیته امداد آذربایجان‌شرقی چهار سال پیاپی دستگاه برتر ایجاد اشتغال در استان شناخته شده است.

وی بیان داشت: کمیته امداد استان در سال ۹۹ مکلف به ایجاد ۹۰۰۰ شغل بوده که تا به امروز ۱۲۰۰۰ شغل ایجاد کرده ایم. روز گذشته ۵۰۰۰ مددجوی خودکفا شده را تحویل چرخه اقتصادی جامعه دادیم.

کلامی تاکید کرد: ارتقای شاخص های فرهنگی و دینی، عزت طلبی و روحیه کار برای برون رفت از فقر نقش اساسی دارد.

وی با بیان اینکه مردمی کردن مسیر مبارزه با فقر اولویت اساسی دیگر امداد است، افزود:  ۷۰ درصد بودجه کمیته امداد مردمی است. ۳۰۰ مرکز نیکوکاری در استان تشکیل شده که بازوی مردمی امداد برای مبارزه با فقر هستند.

مدیر کمیته امداد استان گفت: با توسل به قدرت مردمی و تبعیت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، در ۱۱ ماهه نخست امسال کمک های مردمی به امداد به ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است و نسبت به سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته که در سایه همت مردم و حمایت های مسئولین بوده است.

وی با تاکید بر اینکه توجه به تامین مسکن نیازمندان اولویت اساسی دیگر امداد است، افزود: در سال ۹۹ با وجود نوسانات و تکانه های اقتصادی ۹۰۶ واحد مسکن برای نیازمندان خرید یا احداث کرده ایم.

کلامی اظهار داشت: با کمک مردم تمام مساکن آسیب دیده مناطق زلزله زده میانه و سراب در وقت مقرر وعده داده شده تعمیر و تحویل شد.

وی به برنامه های کمیته امداد در آستانه عید نوروز اشاره کرده و گفت: چشم انتظار کمک های مردم عزیز استان به جشن نیکوکاری هستیم.

انتهای پیام٫

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.