تبریزبیدار
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ۰۲:۱۳:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۸۱۶۳۹

حاشیه های پررنگ تر از متن در انتخابات فدراسیون فوتبال؛

ناکامی همه تراکتوری های سابق / حاج صفی به کریمی رای نداده؟

انتخابات فدراسیون فوتبال ایران در سالن اجلاس سران برگزار شد که برای فوتبال تبریز چندان خوشایند نبود.

به گزارش تبریز بیدار ، ظهر دیروز پس از  3 ساعت پر التهاب و هیجان انگیز در مجمع فدراسیون فوتبال، در شرایطی که رای گیری در مرحله اول با حذف علی کریمی و مصطفی آجرلو همراه بود، عزیزی خادم و کیومرث هاشمی  راهی مرحله دوم شدند. در این مرحله عزیزی خادم با دستیابی به 49 رای به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران طی 4 سال آتی انتخاب شد.

 Image title

علی کریمی تنها نامزد فوتبالی تصدی ریاست فدراسیون فوتبال بود که نامزد نواب اول و دوم پیشنهادی او نیز فوتبالی بودند. مهدی مهدوی کیا و سعید دقیقی نامزدهای نواب اول و دوم ریاست فدراسیون در صورت انتخاب علی کریمی بودند.

علی کریمی و سعید دقیقی سابقه حضور در تیم فوتیال تراکتور تبریز را دارند و پرشورهای تبریزی خاطرات درخشانی از این دو در ذهن خود داشته اند.

همچنین مصطفی آجورلو دیگر نامزد شکست خورده ریاست فدراسیون، پیش تر مدیرعامل تراکتور شده بود.

هوشنگ نصیرزاده دیگر تراکتوری انتخابات بود که پیش تر بعنوان معاون ورزشی تراکتور فعالیت داشت. او نامزد حضور در هیات رئیسه بود و رای لازم را دریافت نکرد.

Image title

در بخش نامزدهای کرسی مدیران عامل باشگاه ها، نام سعید عباسی مدیرعامل اسبق تراکتور و فعلی آلومینیوم اراک به چشم می خورد که در رقابت با دیگر نامزدها حرفی برای گفتن نداشت و شکست خورد.

Image title

در این قسمت مهرداد سراجی مدیرعامل سایپا برای عضویت در هیئت رییسه رای لازم را بدست آورد. از نکات جالب خوشحالی عجیب حامد نجفی مدیرعامل باشگاه ماشین سازی از انتخاب سراجی بود که از دید دوربین ها مخفی نماند.

Image title

تنها شانس تبریز برای داشتن کرسی سوخت

در بخش نامزدهای تصدی کرسی هیات های فوتبال،  جواد ششگلانی رئیس هیات فوتبال آذربایجان شرقی کاندیدا بود که او نیز در رقابت با سایر نامزدها، شکست خورد تا نماینده ای از فوتبال تبریز در هیات رئیسه فدراسیون نباشد.

Image title

اما حاشیه جنجالی انتخابات دیروز رای پایین تنها نامزد فوتبالی یعنی علی کریمی بود که پای احسان حاجی صفی هم به موضوع باز شده است.

ابتدا گمان می رفت کاپیتان تراکتور که بعنوان کاپیتان تیم ملی در مجمع عمومی فدراسیون حق رای داشت، به کریمی رای داده باشد اما شائبه های بعدی، جزئیات بیشتری را در اختیار رسانه ها قرار داد.

Image title

موضوع از آنجا جالب می شود که سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس در واکنش به عدم رای آوری علی کریمی، طی پست اینستاگرامی به حمایت از او می پردازد  و حاج صفی ذیل آن پست، کامنت حمایتی می گذارد اما بعدا این کامنت حذف می شود. کاربران فضای مجازی این اقدام را در کنار ادعای برخی خبرنگاران حاضر در جلسه رای گیری گذاشته و مدعی می شوند که حاج صفی به علی کریمی رای نداده است هر چند حاج صفی گفته به کریمی رای داده است.

انتهای پیام/