تبریزبیدار بررسی می کند؛

رفقای قدیمی در فاز حمله / پیگیری دقیقه نودی پل کرکج و یادی از حاشیه نشینان

دو عضو شورا که از تیم اصلی انتخاب شهردار فعلی تبریز بودند و از روز اول ادعای رفیق گرمابه و گلستان بودن داشتند اما حال در ماه های پایانی شورای شهر پنجم که به انتخابات ۱۴۰۰ منتهی می شود، منتقد شهردار و شهرداری شده اند.

سرویس شهری تبریز بیدار  جلسه دهم اسفند شورای شهر تبریز نکات مختلفی برای پرداخت دارد اما به نظر می رسد چرایی اظهارات دو تن از اعضای شورا در خصوص پروژه میدان آذربایجان، پل کرکج و دیگر موارد محل تامل باشد.

اختلاس میلیاردی در پروژه میدان آذربایجان

محرم محمدزاده عضو شورای شهر تبریز در این جلسه گفته: «برای پروژه میدان آذربایجان میلیاردها هزینه شد ولی به نتیجه‌ای نرسیدیم. در پروژه میدان آذربایجان هم پولمان رفت و هم آبرویمان! در این پروژه میلیاردها تومان اختلاس شد. مردم مطالبه دارند فردا چگونه بگوییم می‌خواهیم در انتخابات شرکت کنیم، برای خودم متاسفم که عضو شورای شهر تبریز هستم. زیرگذر کرکج باید امسال تمام می‌شد، اگر در آنجا مردم پولدار زندگی می‌کردند تا یک ماه شما این زیرگذر را به پایان می‌رساندید. مردم این مناطق اعتراض می‌کنند که ما هم جزو مردم این شهر هستیم و حق زندگی داریم. کاش اندکی هم به فکر حاشیه‌نشینان بودید.»

در میدان آذربایجان هم پول رفت هم آبرو!

فریدون بابایی‌اقدم دیگر عضو شورا در این جلسه گفته: «نقش شورای ترافیک چیست؟ ماه ها معطل می‌مانیم تا شورای ترافیک جواب دهد اما پس از چند ماه می گوییم شورای ترافیک طرح را رد کرده است. در بحث میدان آذربایجان هم پول شهرداری رفت هم آبرویش!؟ با چه رویی به مردم بگوییم دوباره می‌خواهیم نماینده شویم وقتی پل کرکج چندین سال است در بودجه می‌آید اما بعدا حذف می‌شود. از رئیس شورای شهر می‌خواهم جلوی این اقدامات خود سرانه برخی مدیران شهرداری را بگیرند.»

میدان آذربایجان نقطه مشترک حمله

بعد از مدت ها بحث و بررسی بر همگان عیان شده که پروژه میدان آذربایجان یکی از گاف های اساسی شهرداری تبریز در سال های اخیر است و بیشتر اعضای شورا و کارشناسان و فعالین حوزه مدیریت شهری به این پروژه پرداخته اند، یک عضو شورا معتقد است که در این پروژه هم پول شهرداری هدر شده و هم آبرویش اما عضو دیگر معتقد است اختلاس در این پروژه اتفاق افتاده است و حال سوال اینجاست که این اعضا اگر خیلی بر این مساله اعتقاد دارند می توانند شهردار را بر سر همین مساله استیضاح کنند و از طرفی دیگر اسناد اختلاس و تخلف را در اختیار مراجع قضایی و امنیتی قرار دهند تا با تشکیل پرونده نسبت به برخورد قانونی با متخلفین و بازگشت پول مردم اقدام شود، نمی شود ادعای تخلف و اختلاس کرد اما در مقام برخورد صرفا به سخنرانی بسنده کرد!

پیگیری دقیقه نودی پل کرکج و یادی از حاشیه نشینان

پیگیری دو عضو شورا از باب چرایی عدم افتتاح پل کرکج قابل ستایش است و شهرداری نیز می باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشد، نکته مستتر در این قسمت از اظهارات توجه به حاشیه نشینان و قصد کاندیداتوری و شرم از آن است، همیشه کاندیداهای شورای شهر روی رای حاشیه نشینان حساب اساسی باز می کنند و این دو عضو شورا نیز در انتخابات ۹۶ رای مناسبی از حاشیه نشینان کسب کرده بودند و حال انتخابات ۱۴۰۰ فرا می رسد باید دوباره بر در حاشیه نشینان برای جمع آوری رای بروند و این حرارت در پیگیری دقیقه نودی پل کرکج برای همین دلیل است.

رفقای قدیمی در فاز حمله

دو عضو شورا که اظهارات آنان در گزارش آمده از تیم اصلی انتخاب شهردار فعلی تبریز بودند و از روز اول ادعای رفیق گرمابه و گلستان بودن داشتند اما حال در ماه های پایانی شورای شهر پنجم که به انتخابات ۱۴۰۰ منتهی می شود، این دو عضو منتقد شهردار و شهرداری شده اند، این چنین رفتاری جدا از اینکه می تواند دلایل پشت پرده از جمله برهم خوردن تعاملات بین این دو تن و شهردار دارد به این دلیل است که اینان برای رای آوری ژست منتقد به خود گرفته اند تا بتوانند مجدد سبد رای خود را پر کنند و این بار با وعده های جدید و تلاش برای گزینش شهردار بهتر، اما واقعیت آنست که افکار عمومی چنین بازی هایی را بسیار به خود دیده است و خطاب به چنین مواردی واکنش منفی نشان می دهد، این افراد بخواهند یا نخواهند در تمامی اعمال انجام شده در ۴ سال شهرداری شهین باهر شریکند و نسبت به این مساله نمی توانند ژست مطالبه بگیرند و بیشتر باید پاسخگو باشند!

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.