حجت الاسلام آل هاشم مطرح کرد؛

تلاش محافلی در جمهوری آذربایجان برای نادیده گرفتن کمک های ایران

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار داشت: متاسفم این را بگویم که محافلی در جمهوری آذربایجان در این سی سال تلاش کردند که این همه کمک جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیرند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین در همایش قره باغ ۱۷ ربیع  گفت: گفتمان ۱۷ ربیع عمری هم‌اندازه انقلاب اسلامی دارد و اینگونه نیست که رهبری معظم انقلاب خدای ناکرده تاکتیکی و بعد از مشاهده تغییرات میدان جنگ این بیانات را فرموده باشند.

وی افزود: کسانی که دفاع ائمه جمعه شمالغرب در هفته اول جنگ ۴۴روزه اخیر از حق حاکمیت آذربایجان را منافی منافع ملی دانستند، هم انقلاب اسلامی را نمی‌شناسند و هم منافع ملی را جدای از آرمان‌های انقلاب تعریف می‌کنند.

امام جمعه تبریز بیان داشت: در همه این سی‌سال که مناقشه قره‌باغ برای برخی تبدیل به ابزار سلطه شد و شرکت‌های نفت و سلاح غربی از این مناقشه برای پرکردن حساب‌های خود استفاده کردند جمهوری اسلامی ایران بدون چشمداشت در راستای تامین صلح میان دو همسایه خود قدم برداشت و همچنین در راستای کاستن از آلام برادران و خواهران مسلمان خود در جمهوری آذربایجان از هیچ اقدامی دریغ نکرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار داشت: متاسفم این را بگویم که محافلی در جمهوری آذربایجان در این سی سال تلاش کردند که این همه کمک جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیرند و بالعکس سعی و تلاش خود را مصروف این کردند که به مردم آذربایجان بگویند ارمنستان با همدستی ایران این سرزمین‌ها را اشغال کرد.

وی گفت: یکی از برکات این جنگ اخیر این بود که رئیس‌جمهور و معاون وی از ایران در ماجرای اشغال شهر شوشا رفع اتهام کردند. “الهام علی اف” با رد ادعای برخی محافل سیاسی ضد ایرانی که ایران را عامل اشغال شهر “شوشا” در جریان جنگ قره باغ معرفی می کردند، اشغال سرزمین‎های جمهوری آذربایجان به دست نیروهای ارمنی را نتایج فعالیت خرابکارانه حکومت جبهه خلق و خیانت داخلی عنوان کرد. مساله‌ای که در این سی سال بارها تاکید داشتیم همین مساله بود که شوشا با خیانت اشغال شد و با گذشت سی سال با فرهنگ شهادت و رشادت آزاد گردید.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.