تبریزبیدار
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۸۱۶۵۹

حجت الاسلام نستوهی مطرح کرد؛

انتقاد از برخورد برخی مدیران با آمران به معروف و ناهیان از منکر

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌شرقی از برخورد برخی مدیران با آمران به معروف و ناهیان از منکر انتقاد کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلیمن محمدحسن نستوهی در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اهر با گلایه از برخی مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به آمران به معروف و ناهیان از منکر افزود: بعضاً شاهد برخورد با مجریان امر به معروف و نهی از منکر هستیم که باید متولیان امر در این زمینه آگاهی کافی داشته باشند که قانونگذار این امر را جرم تلقی کرده است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌شرقی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دستگاه اجرایی و دولتی نیست بلکه محوریت این ستاد مردمی است و ستاد امر به معروف و نهی از منکر از اعتبارات و امکانات دولتی محروم است.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، محل تسویه‌حساب‌های شخصی نیست، ابراز داشت: شاید قصد برخی از مجریان امر به معروف و نهی از منکر دلسوزی باشد، اما چون آموزش ندیده‌اند بعضاً دچار گرفتاری می‌شوند.

نستوهی بر لزوم مطالبه‌گری و تشکیل گروه مطالبه‌گری را جزو وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و یادآور شد: با آگاهی‌بخشی و آموزش به آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌تو‌انیم روحیه مطالبه‌گری که جزو منویات مقام معظم رهبری است در جامعه ترویج دهیم.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان از تشکیل اداره حمایت حقوقی و معاضدت قضایی از امران به معروف و ناهیان از منکر خبر داد، گفت: کسانی که در اجرای امر به معروف و نهی از منکر مورد تعرض، غضب و ضرب و شتم قرار گرفته‌اند از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مورد حمایت حقوقی قرار و وکیل رایگان در اختیار آنها خواهد بود.

وی همچنین از اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر در مدارس آذربایجان‌شرقی خبر داد و افزود : تنها راهی که می‌توانیم امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیاء کنیم، بایستی از مدارس و آموزش و پرورش شروع کنیم. باید از محتوای آموزشی و کلیپ های تهیه شده در قسمت چند رسانه ای سایت ستاداحیاء در برنامه شاد بار گذاری و استفاده گردد.


انتهای پیام/