تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۵۲:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۸۱۶۶۵

واکنش شهرداری به گزارش تبریزبیدار؛

مزار هیچ شهیدی در آرامستان ستارخان تخریب نشده

شهردار منطقه ۱۰ تبریز اظهار داشت: هیچ گونه تخریبی در مزار شهدای آرامستان ستارخان اتفاق نیفتاده است

به گزارش تبریز بیدار ، بدنبال انتشار گزارش این سایت خبری پیرامون وضعیت نامعلوم مزار شهدای آرامستان ستارخان تبریز، (جزئیات و تصاویر را اینجا ببینید+) شهرداری واکنش نشان داد.

رسول وظیفه شناس شهردار منطقه 10 با بیان اینکه شهدا ولی نعمت و تمام وجود ما هستند و همه ما مدیون آنها هستیم، خاطر نشان کرد: در عملیات احداث پروژه پارک ستارخان منطقه ایده لو هیچ گونه قبور شهدا تخریب نشده و نخواهد شد.

او با تاکید بر اینکه با وجود قبور مطهر شهدا فضای معنوی با عطر و بوی شهدا در این مکان ایجاد شده است، عنوان کرد: قصد داریم با ایجاد فضای سبز در این مکان، اهالی منطقه ضمن بهره مندی از فضای پارک، از حال و هوای معنوی قبور شهدا نیز بهره ببرند.

شهردار منطقه ۱۰ تبریز ضمن تاکید بر حفظ وضع موجود مزار شهدا اظهار کرد: به برکت همکاری اداره اوقاف و طبق هماهنگی که با بنیاد شهید داشته ایم، تقریبا هر ماه و با حضور خانواده های معظم شهدا به این مکان سرکشی می‌شود.

او با بیان اینکه شهدا مظهر و نماد مقاومت کشور هستند تصریح کرد: در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، مقبره شهدای مدفون در آرامستان ستارخان و مرمت  قبور شخصیت های برجسته آرمیده با پیشرفت ۹۰ درصدی مقاوم سازی و ساماندهی شده اند.

همچنین ایرج شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز نیز با اشاره به احداث پارک در محل آرامستان ستارخان تا خرداد 1400  گفت: پیش از این گورستان ستارخان در یکی از مناطق کم برخوردار تبریز به معضلی تبدیل شده بود که بهداشت و امنیت و آرامش اهالی منطقه را تهدید می کرد.

او یادآور شد: با همراهی و تعامل تمام مدیران شهری، امام جمعه محترم تبریز، دادستان و رئیس کل دادگستری استان احداث پارک ستارخان در قلب منطقه محروم طراحی شد که هم اکنون عملیات عمرانی آن در حال اجرا است.

شهردار تبریز مساحت پارک ستارخان را سه و نیم هکتار عنوان کرد و گفت: جای چنین پارکی در این منطقه بسیار خالی بود و اهالی مجبور بودند برای استفاده از فضای سبز به نقاط دوردست شهر سفر کنند و حال قطعا کاهش عبور و مرور شهری و ترافیک، از دستاوردهای احداث این پارک خواهد بود.

ایرج شهین باهر درباره کاربری های در نظر گرفته شده برای پارک ستارخان، گفت: در این پارک فضای بازی کودکان، زمین ورزشی، فضای فرهنگی و کتابخانه در دل فضای سبز احداث و به شهروندان عزیز منطقه تحویل داده می شود.

انتهای پیام/اخبار مرتبط:

از یکسان سازی تا رهاسازی مزار شهدانظرات

م.خ
IR

واقعا تعجب کردن دارد شهین واکنش نشان می دهد چه قدر این جمهوری اسلامی دوست داشتنی که وزارت خارجه حق واکنش نشان دادن به کشورهای جهان دارد این اقا که زیاد پست بزرگ ندارد واکنش نشان می دهد برود قانون را مطالعه کند