در گفتگو با تبریزبیدار تاکید شد؛

اقدام خانم قربانی، مصداق نهی از منکر است

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان با تکید بر اینکه اقدام خبرنگار تبریزی، مصداق نهی از منکر است، بر حمایت حقوقی از قربانی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن نستوهی در گفتگو با تبریز بیدار ، در واکنش به شکایت منطقه آزاد ارس از اعظم قربانی خبرنگار صدا و سیمای آذربایجان شرقی اظهار داشت: دیشب بعد از اطلاع از موضوع، پیگیری های لازم از صدا و سیما و خبرنگار مذکور را انجام دادیم.

وی با اشاره به پیگیری های اداره حقوقی صدا و سیما، افزود: صدا و سیما وظیفه خود را دارد و ما وظیفه خودمان را در حمایت از ایشان انجام می دهیم.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خاطر نشان کرد: روال کار ما اینست که بعد از احراز مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در کمیته تخصصی، حمایت های لازم قضایی و حقوقی از آمر بمعروف و ناهی از منکر انجام می شود.

وی با بیان اینکه گزارش خبری خانم قربانی مصداق نهی از منکر است، افزود: در ماده ۸ قانون آمران بمعروف و ناهیان از منکر صریحا آورده شده که کسی حق ممانعت از این فریضه را ندارد.

حجت الاسلام نستوهی گفت: در ماده ۹ همین قانون نیز ممانعت از امر به معروف و نهی از منکر جرم تلقی شده و محکومیت هایی از قبیل انفصال از خدمات دولتی، کسر مزایا، تغییر موقعیت شغلی و… به همراه دارد.

 دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان با گلایه از برخی مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به آمران به معروف و ناهیان از منکر افزود: بعضاً شاهد برخورد با مجریان امر به معروف و نهی از منکر هستیم که باید متولیان امر در این زمینه آگاهی کافی داشته باشند که قانونگذار این امر را جرم تلقی کرده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.