در خطبه های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛

تاکید بر انتخابات پرشور و انتخاب اصلح

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز ظهر امروز به امامت نماینده ولی فقیه در استان در محل مصلی اعظم امام(ره) برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به سالروز شهادت امام کاظم(ع) اظهار داشت: سبک زندگی امام موسی کاظم(ع) درس های زیادی دارد.

عید بزرگ مبعث

وی با بیان اینکه عید مبعث پیامبر اکرم (ص) برگترین روز در تاریخ بشریت و عید تاریخ انسانیت است، گفت: مهم ترین حادثه در تاریخ بشریت روز بعثت پیامبر اکرم(ص) است.

امام جمعه تبریز به اهداف مبعث اشاره کرده و اظهار داشت: تزکیه نفوس و تعالی اخلاقی و معنوی انسان هدف مهم بعثت پیامبر اکرم(ص) است. همچنین هدف بعثت، تکمیل اخلاق بشر، تذکر و یادآوری دهنده نعمت های الهی، رهایی و آزاد سازی انسان می باشد.

روز درختکاری

وی در ادامه با اشاره روز درختکاری بیان کرد: امروز کارکنان فضای سبز شهرداری تبریز به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در نماز جمعه حضور دارند که جا دارد از این عزیزان و کارگران با غیرت و کارشناسان عزیز فضای سبز شهرداری، تشکر کنم.

وی افزود: درختکاری بسیار مهم است اما مواظبت از این درخت ها هم بسیار مهم است. باید در رابطه با هرس کردن درختان دقت خرج داد و با قطع درخت های خشک و بی ثمر، آب اسراف نشود.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: پیامبر(ص) می‌فرمایند هر مسلمانی بذری یا درختی بکارد و از میوه این بذر و درخت، یک انسان و پرنده ای استفاده کند، برایش صدقه حساب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر لزوم حفط محیط زیست اشاره کرده و گفت: در قانون اساسی آلوده کرده محیط زیست منع شده است. ابلاغیه های متعددی از سوی مقام معظم رهبری راجع به مسأله حفاظت محیط زیست صادر شده است.

شهید باکری

وی با اشاره به سالگرد شهادت شهید سردار مهدی باکری اظهار داشت: سالگرد شهید باکری و شهدای عملیات بدر است، لازم است از حماسه های آنان قدردانی کنیم.

راهیان نور

حجت‌الاسلام آل هاشم به برگزاری مراسم راهیان نور در سالیان قبل اشاره کرده و اظهار داشت: اردوهای راهیان نور حرکت بسیار عالی بود که در انتقال فرهنگ جهاد به نسل جوان موثر بود.

احسان و نیکوکاری

وی با اشاره به روز احسان و نیکوکاری و لزوم دستگیری از نیازمندان، گفت: تاکید می کنم در آستانه عید نوروز، ضمن حفظ تکریم و احترام، به نیازمندان کمک کنیم.

انتخابات پرشور و انتخاب اصلح

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به لزوم برگزاری انتخابات پر شور و انتخاب اصلح، گفت: انتخابات پرشور و انتخاب اصلح باید مدنظر باشد که با تعیین شاخص و معیارها و همچنین با رعایت اخلاق انتخاباتی، به تشکیل دولت اسلامی و کارآمد و حزب الهی منجر شود.

وی افزود: هدف اصلی از پر شور شدن انتخابات، تقویت روحیه انقلابی در جامعه است و راهکار آن، امید آفرینی است. عملکرد و کارآمدی نظام را تبیین کنیم و تنها اشکالات را نگوییم.

خطیب جمعه تبریز ادامه داد: بی نتیجه انگاری مشارکت در انتخابات، برداشت بدی است.

حجت‌الاسلام آل هاشم با تاکید بر اعتماد به جوانان در عرصه عای مختلف، اظهار داشت: هر جا که به جوانان اعتماد کرده ایم موفق شده ایم، جوانان هستند که بعد از انقلاب در عرصه ها حضور یافته و فداکاری کرده اند.

اقدامات نظامی آمریکا

امام جمعه تبریز در ادامه به اقدام نظامی آمریکا در عراق و سوریه اشاره کرده و گفت: شاید این دومین اقدام نظامی است که با دستور مستقیم و علنی رییس جمهور آمریکا در عراق و سوریه انجام می‌شود؛ بایدن از دستور مستقیم حمله به مقر منصوب به ایرانیان چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

وی افزود: منطقه پس از شهادت سردار مقاوت، دست‌خوش تغییرات بوده است و مطالبه انتقام سخت وجود دارد.

حجت‌الاسلام آل هاشم بیان کرد: برخلاف تصور آمریکا، حشد الشعبی نیرومندترین تشکیلات مردمی در عراق است و اقدامات آمریکا موجب شعله ور شدن خشم مردم عراق می شود.

پرونده هسته ای ایران

وی با اشاره به اقدامات ایران در خصوص مسائل هسته ای اظهار داشت: سیاست چماغ و هویج برای پرونده هسته ای ایران تمام شده است.

شکار کشتی صهیونیستی

حجت‌الاسلام آل هاشم در پایان خطبه ها به موضوع شکار کشتی تجاری صهیونیستی اشاره کرده و خاطر نشان کرد: گروهی بر این باورند که این حادثه به دست گروه های مقاومت بوده است .دشمنان باید بدانند دست هسته ها و گروه های مقاومت در هر جا باز است.

وی افزود: گروهی دیگر بر این باورند که این اقدام نوعی خوذ زنی از سوی رژیم صهیونسیتی است که می خواهند از یک سو ایران را در مجامع بین المللی به خراب کاری محکوم کنند.

وی بیان کرد: اگر این کشتی هدف تیر غیب نیروی مقاومت قرار گرفته باشد، رسوایی صهیونیست ها است و اگر خود زنی باشد، نشان از درماندگی آنها است.

انتهای پیام/ 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.