تبریزبیدار بررسی می کند؛

استقبال تلخ معلمان از سفر وزیر به تبریز / آموزش و پرورش را به پای ابازران ندهید

تعدادی از معلمان دغدغه مند تبریزی استقبال تلخی از سفر وزیر آموزش و پرورش به تبریز کرده اند.

به گزارش تبریز بیدار ، سفر قریب الوقوع محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به تبریز با واکنش معلمان تبریزی روبرو شده است. سفری که در مورد دلایل آن گمانه زنی های مختلفی صورت گرفته است.

اما بدلیل حواشی مدیریتی در آموزش و پرورش در سال های گذشته، این سفر تحت الشعاع آن مسایل قرار گرفته است.

علی حصاری از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان تبریز در اعتراض به این سفر، در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: «روزی که حاجی میرزایی بعنوان وزیر آموزش و‌پرورش معرفی شد بنده مطلبی نوشتم تحت عنوان کاتالیزگر مرگ تربیت

امروز بیشتر و عینی تر برای عموم ملموس شده است. هرکسی هر جسارتی به ساحت مقدس تعلیم و تربیت کرد؛ بی جوابی، جواب وزیر و سران آموزش و پرورش ما بوده است.

سه باری بی پروا پیش شان صحبت کردم که بار سوم در جلسه ای محدود در وزارت آموزش و پرورش بود که بعد از صحبت های بنده با شوخی گفتند: که تو همان دانشجوی تبریزی هستی؟! میگم دیگه نزارنت تو جلسه.

هر باری تبریز آمدند، آموزش و پرورش را بیشتر به پای ابازران و بیگانگان داده‌اند. و هیچگاه به مطالبات دلواپسان آموزش و پرورش توجهی نکردند. امروز این سفر بی ثمر وزیر قطعا بدون هزینه برایش نخواهد بود. دانشجویان انقلابی از سفر رئیس جمهور که به ریش مردم خندیدند و با قضیه بنزین مسخره کردند و بدون سر و صدا رفتند عبرت گرفته است. شاید این سفر، تاثیر طعم شیرین هم پیالگی علی پولاد برای معاون وی بوده و این نشأت گرفته از حضور ترکیبی لابی‌گر اعم از مدیرکل و تیمش در شهر اولین هاست.»

احمدرضا نظری دیگر معلم تبریز و فعال فرهنگی نیز با گلایه به استقبال این سفر رفته و می نویسد: «جناب وزیر! شنیده ها حاکی از آن است که دوشنبه راهی تبریز هستید. نمی دانم قصدتان از آمدن به تبریز خرید عید است یا غذاهای هتل لاله پارک یا هر کار دیگری ولی به هر حال آدرس را اشتباهی می آیید. ضمنا در این مکتوب کاری با این ندارم که شان معلمان زحمتکش را حفظ نکردید و خواستار صدور کارنامه برایشان شدید. (راستی کارنامه شما را معلم ها خیلی وقت است صادر کرده اند) یا اینکه به دانشگاه فرهنگیان و دانشجویان آن با عنوان “بزرگترین رانت نظام” توهین کردید. واقعیتش در قبال بسیاری از صحبت ها و کارهای شما باید سکوت کرد.

اما اینکه چرا این بار سکوت نمی کنم و می نویسم، بدین جهت است که می ترسم شما هم میهمان ناهار هتل لاله پارک شوید و به عنوان وزیر دولت و مقام عالیتر و رسمی تر نسبت به میهمانان پیشین به بهانه خیرات و خیریه در مقابل سرمایه دار دو تابعیتی (ایرانی_ترکیه ای) کمر تعظیم خم کنید…»

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.