از شایعه تا واقعیت؛

حاج صفی و بزرگترین انتقال نیم فصل؟! / معاوضه‌ی مشروط

دو باشگاه سپاهان و تراکتور مذاکراتی جدی برای معاوضه احسان حاج صفی با مرتضی منصوری و رضا میرزایی را آغاز کرده اند.

به گزارش تبریز بیدار ، پس از جدایی احسان حاج صفی از فوتبال یونان همواره بحث حضور او در باشگاهی که در آکادمی آن رشد کرده، وجود داشته ولی این بازیکن ملی پوش مجددا به تیم تراکتور تبریز آمد.

حالا در پنجره زمستانی لیگ بیستم، تنها نیم فصل از قرارداد احسان حاج صفی باقی با تراکتور مانده و این بازیکن در تابستان می تواند با قرارداد آزاد راهی سپاهان شود؛ پس برای تراکتوری ها هم بد نیست که چند ماه زودتر این بازیکن را از دست بدهند ولی دستاوردی از جدایی کاپیتان تیم ملی داشته باشند.

ایده معاوضه احسان حاج صفی با دو بازیکنی که تراکتور شرایط آنها را زیر نظر دارد، از همینجا شکل گرفته است. آنها در صورتی راضی به جدایی یکی از سه قلوهای ملی پوش تراکتور می شوند که رضا میرزایی و مرتضی منصوری را به صورت توامان جذب کنند.

رسانه های پایتخت مدعی شدند که هر دو باشگاه راضی به انجام این معاوضه هستند و در صورتی که سه بازیکن حاضر در این قرارداد نیز  رضایت خودشان را اعلام کنند، تقریبا دیگر باید این معاوضه بزرگ را میان دو باشگاه اصفهانی و تبریزی تمام شده تلقی کرد؛ اما چالش اصلی اینجاست که آیا هر سه بازیکن به صورت همزمان راضی به این انتقال هستند یا خیر. در صورتی که جواب این سوال منفی باشد، معادلات این معاوضه به طور کلی تغییر پیدا خواهد کرد.

گفتنی در تیم سپاهان مرتضی منصوری چند هفته ای می شود که جای خود را به طور کامل از دست داده و دانیال اسماعیلی فر با درخششی که داشته، بازگشت این بازیکن که در ابتدای لیگ نوزدهم از شهرخودرو با قراردادی سه ساله به سپاهان پیوست را خیلی سخت کرده است. همچنین رضا میرزایی هم جایگاه ثابتی ندارد ولی معمولا توسط محرم نویدکیا در بازی های مختلف به عنوان یار تعویضی وارد زمین می شود و با سرعت و تکنیکی که دارد، مدافعان حریف را به دردسر می اندازد.

در سوی دیگر احسان حاج صفی که بازیکنی ثابت در ترکیب تراکتور به شمار می رود، در صورت بازگشت به سپاهان شاید تنها تغییر تیم محرم در پنجره زمستانی باشد و این سرمربی را از خرید یک بازیکن در پست هافبک دفاعی بی نیاز کند. سپاهانی ها در این پست به دنبال مسعود ریگی نیز هستند که در صورت نهایی شدن این معاوضه، دیگر بحثی از خرید این بازیکن نیز به میان نخواهد آمد.

غیر از مسائلی که به آنها پرداخته شد، خلاء جدایی حاج صفی از تراکتور، خالی شدن سپاهان از بازیکن تخصصی در منطقه راست و همینطور تلاش استقلال و گل گهرسیرجان برای جذب حاج صفی از فاکتورهای دیگری هستند که در این معادله تاثیرگذار خواهند بود. پس باید همچنان منتظر بمانیم و ببینیم چطور این عناصر، سرنوشت یکی از خبرسازترین انتقالات فوتبال ایران را در پنجره زمستانی رقم خواهند زد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.