رئیس سازمان صمت استان پاسخ می دهد؛

ریشه بازار آشفته مرغ کجاست؟ / از گرانی تا احتکار خانگی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: در تولید مرغ مشکلی وجود ندارد اما برخی‌ سودجویان تلاش برای گران‌فروشی دارند.

به گزارش تبریز بیدار ، حبیب امین زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:باید در میان مردم هم فرهنگ سازی شود اگر مصرف مرغ آن ها یک مرغ است ده مرغ نخرند  این کار نوعی احتکار خانگی حساب می شود 

وی با بیان اینکه امسال را با بیماری کرونا آغاز کردیم  که تمام دنیا با آن مواجه شد گفت: با تقاضای زیاد مصرف ضد عفونی و ماسک مواجه شدیم  و کارخانه های استان  با تبدیل خطوط تولید خود توانستند نیاز استان و کشور را عرض ۴۵ روز تامین کنند.

امین زاده در ادامه افزود: ۱۵ فروردین موفق شدیم دستگاه تولید ماسک را وارد استان کرده و نیاز استان و کشور را تامین کرده و در این زمینه به خودکفایی برسیم.

وی با اعلام اینکه عمده قطعات صنعت مس و خودرو بومی سازی شده است اظهار داشت: آذربایجان شرقی در سه ماهه اول سال رتبه اول و در ۹ ماهه رتبه سوم جهش تولید را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان افزود: سال آینده برای اولین بار تولید شیشه خودرو در ایران در یکی از واحدهای تولیدی استان اتفاق خواهد افتاد.

وی در ادامه خاطرنشان شد: در مسیر شفاف سازی و آشکارسازی عرضه کالا هستیم و این امر با سامانه جامع تجارت عملی می شود.

امین زاده در مورد گرانی و گران‌فروشی گفت: اشتباه نکنیم ما مسئول گرانی نیستیم فقط می توانیم بر گران‌فروشی نظارت داشته باشیم.

وی افزود: قیمت مرغ در استان ما ۲۰۴۰۰ تومان است اما چند کیلومتر آنطرفتر قیمت مرغ ۳۸ هزار تومان است.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گفت: اختلاف قیمت ها باعث می شود تا برخی ها وسوسه شده و مرغ را به استان های دیگری ببرند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.