مدیرکل بنیاد شهید استان در پاسخ به تبریزبیدار؛

اما و اگرهای ساماندهی گلزار شهدای وادی رحمت

نشست خبری مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران آذربایجان شرقی بمناسبت بزرگداشت روز شهدا با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، عباس پورحسن با بیان اینکه هر روز ما روز شهداست نه فقط ۲۲ اسفند، افزود: عمده رسالت بنیاد شهید در عرصه خدمت رسانی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تعریف شده است.

اشتغال

وی بیان داشت: طبق قانون استخدام اداری ۳۰ درصد سهمیه ادارات باید به جامعه ایثارگران اختصاص یابد اما حجم جامعه ایثارگری جویای شغل، کفاف این مساله را نمی دهند لذا در برنامه ششم توسعه با دستور رئیس جمهور استخدام این عزیزان در دستور کار قرار گرفته است.

کرونا

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران آذربایجان شرقی در تشریح خدمات صورت گرفته برای ایثارگران در مقابله با کرونا گفت: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، طی روزهای آتی تعداد ۲۲۰ جانباز شیمیایی حساس در استان واکسن کرونا دریافت می کنند.

شهدای سلامت

وی ضمن اشاره به شهدای مدافع سلامت افزود: برای ۱۳ شهید مدافع سلامت در استان مجوز تدفین صادر شده که گواهی احراز شهادت ۵ نفر آنها تایید شده است.

پورحسن افزود: صرف تدفین در گلزار شهدا به معنی احراز شهادت نیست و باید مصادیق آن در کارگروه تخصصی استان بررسی و جهت تایید نهایی به مرکز ارسال می شود، البته بعضا پروسه اداری احراز شهادت طولانی می شود که صحیح نیست.

گلزار شهدا

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزبیدار در خصوص تعیین تکلیف فاز اول و دوم گلزار شهدای وادی رحمت تبریز گفت: طرح جامع ساماندهی گلزارهای شهدا سالهای قبل توسط بنیاد شهید اجرا شد که بدستور رهبر انقلاب در مورد ایراد در نوع ساماندهی، متوقف شد.

مدیرکل بنیاد شهید استان گفت: برای کف سازی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت، مشاور پروژه به شهرداری معرفی کردیم که پروسه اداری را طی می کند. شهرداری قول اتمام کف سازی در سه ماهه اول ۱۴۰۰ را داده هر چند قرار بود در دهه فجر امسال افتتاح شود.

وی با بیان اینکه مشکلات اساسی پیش رو اغلب مالی است و در بدنه کارشناسی نیاز به تحرک بیشتر است، افزود: اولویت اول ما کف سازی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت است و سپس ببینیم برای فاز اول چه باید کرد!

گلزار شهدای شنب غازان

وی در خصوص دیگر مزار شهدای در آرامستان های محلی تبریز نیز گفت: مسقف سازی گلزار شهدای شنب غازان در مرحله اجراست.

گلزار شهدای ستارخان

پورحسن در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تبریزبیدار در مورد تعیین تکلیف وضعیت نامطلوب مزار شهدا در آرامستان ستارخان گفت: برای ساماندهی مزار شهدای آرامستان ستارخان نقشه راه داده شده است.

وی گفت: تاکید شده که سنگ مزارهای شکسته سریعا ترمیم شود که مشکل از بنیه ضعیف مالی پیمانکار بود. مشکل اساسی در این آرامستان، کمبود اعتبارات است.

شهدای انقلاب

پورحسن در ادامه اظهار داشت: تعداد ۱۱۹ شهید در استان از سال ۴۲ تا ۵۷ داریم و آزادگان قبل از انقلاب (زندانیان سیاسی طاغوت) نیز شناسایی شده اند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.