گزارش تبریز بیدار از اولین روز ثبت نام داوطلبین شورای شهر؛

تنها ۲۰ نفر آمدند / چهره های شاخص فعلا رخ نشان نمی دهند

صبح امروز همزمان با سراسر کشور ثبت نام از داوطلبان انتخابات شورای ششم شهر تبریز در فرمانداری شهرستان تبریز آغاز شد.

به گزارش تبریز بیدار ، امروز بیستم اسفند ماه ثبت نام از داوطلبین انتخابات شورای ششم شهر تبریز همزمان با سراسر کشور در فرمانداری شهرستان تبریز بطور رسمی آغاز شد.

Image title

تا ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه ظهر تنها ۵ نفر داوطلب جهت ثبت نام در انتخابات شورای شهر تبریز وارد فرمانداری شدند.

Image title

بهروز مهدوی، فرماندار تبریز درخصوص مدت زمان ثبت نام داوطلبین شورای شهر و روستا گفت: بر اساس قانون، ثبت نام داوطلبین از ۲۰ تا ۲۶ اسفند در فرمانداری‌های سراسر کشور و در تبریز شروع شده است. داوطلبان می‌توانند به شکل الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری به فرمانداری‌ها نیز در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر ثبت‌نام کنند.

Image title

در بخشی از این اطلاعیه آمده است؛

داوطلبان گرامی می‌توانند به یکی از چهار روش زیر برای ثبت‌نام اقدام کنند:

۱- ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت‌نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت‌نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷

۲- ثبت‌نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت‌نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت‌نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷

۳- ثبت‌نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت پیامک مبنی بر ثبت‌نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷

۴- ثبت‌نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان (از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۱۸:۰۰)

Image title

مهدوی همچنین خاطرنشان کرد: پیش بینی کرده ایم بیش از ۵۰۰ نفر در انتخابات شورای شهر ثبت نام داشته باشند. وضعیت شهرستان تبریز زرد است و برای همین فضای بزرگتری را برای محل ثبت نام اختصاص داده ایم. از داوطلبان تقاضا داریم تا حد امکان غیر حضوری ثبت نام کنند و ثبت نام خود را به روز های آخر موکول نکنند.

Image title

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در این جمع تصریح کرد: بعد از هفت روز کمیته های اجرایی استعلام ثبت نام کنندگان را شروع می کنند و بررسی صلاحیت انجام می شود. در تمام شهرستان ها هیات اجرایی تشکیل شده است و تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت می شود.

Image title

وی در ادامه گفت: ثبت نام بدون تراکم جمعیت انجام می شود و زمان ثبت نام شورای های اسلامی روستاها نیز از ۱۶ فروردین خواهد بود.

Image title

در پایان، گزارش فرماندار شهرستان تبریز از مجموع داوطلبان ثبت نام کننده برای انتخابات شورای شهر در تبریز با پایان روز اول بدین شرح است:

۲۰ نفر از صبح امروز ثبت‌نام کرده‌اند که ثبت‌نام ۹ نفر از آنها قطعی شده است. در این میان، ۱۲ نفر به صورت اینترنتی و ۸ نفر به صورت حضوری ثبت‌نام کرده‌اند.

افرادی که ثبت نامی های قطعی شده هستند، سه نفر خانم و شش نفر آقا هستند که میانگین سنی آن ها ۴۰ تا ۵۰ می باشد.

Image title

فرماندار تبریز در پایان سخنان خود گفت: از بین ۲۰ نفر ثبت نامی، ۹ نفر دارای تحصیلات کارشناسی و باقی آن ها کارشناسی ارشد هستند و هیچکدام از داوطلبین سابقه عضویت در شورا را ندارند. برای اعضای کاندید شده نیز نیاز به حضور در فرمانداری وجود ندارد و بعد از ثبت‌نام قطعی شدن، مشکلی وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.