انتقاد به گرانی ها از تریبون جمعه تبریز؛

دولتمردان شعار ندهند، اقدام عملی کنند

امام جمعه تبریز گفت: تمام مسوولان در طول هفته گذشته بعد از فرمایشات امام خامنه‌ای اظهار نگرانی کردند و مدعی شدند که باید مشکل گرانی و تورم حل شود، خوب چه کسی غیر از شما باید این مشکل را حل کند؟

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به ابراز نگرانی رهبر انقلاب از وضعیت معیشتی مردم در روز درختکاری که مردم از تورم و گرانی نگران و ناراحت هستند؛ اظهار داشت: بعد از هشدار مقام عظمای ولایت شاهد هستیم تمام وزارتخانه‌ها حتی دولت و سخنگوی دولت و سایر وزارت و نمایندگان مجلس همه احساس نگرانی کردند، خوب این چه فایده‌ای دارد، مقام معظم رهبری فرمودند مردم ناراحت هستند، برای رفع نگرانی مردم باید اقدام عملی و تلاش از سوی مسوولان اجرایی انجام شود.

خطیب جمعه تبریز گفت: تمام مسئولان در طول هفته گذشته بعد از فرمایشات امام خامنه‌ای اظهار نگرانی کردند و مدعی شدند که باید مشکل گرانی و تورم حل شود، خوب چه کسی غیر از شما باید این مشکل را حل کند؟

وی تصریح کرد: متاسفانه مشکل اصلی مردم در تهیه کالاهای اساسی در سایه عدم همکاری و تعامل بین دو وزارتخانه صمت و جهادکشاورزی است وگرنه چه بر سر مرغ آمده است که مصیب شده است برای مردم؟ چه بر سر روغن نباتی آمده است به بخاطر یک حلب روغن نباتی دنیا را به هم می‌زنند؟ الحمدالله در کشور ما این همه نعمت فراوان است، مگر مشکل کمبود مرغ داریم؟ اصلا مشکل کمبود نداریم اشکال فقط در نظارت دستگاه‌های نظارتی و سوءمدیریت‌هاست.

امام جمعه تبریز گفت: آقایان ستاد تنظیم بازار، دستگاه‌های نظارتی، وزارت صمت و جهاد کشاورزی کجا هستید؟ مردم در آستانه عید می‌خواهند روغن، مرغ و میوه تهیه کنند این چه وضعی است درست کردید؟ 

آل‌هاشم اظهار داشت: دولتمردان باید به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیش از پیش توجه و حساسیت داشته باشند و برای حل مشکلات معیشتی به ویژه تورم و گرانی اقدام عملی کنند.

وی در ادامه گفت: چاپ یک تمبر جعلی توسط حکومت خودمختار بارزانی علیه تمامیت ارضی ایران در حاشیه بازدید اخیر پاپ از اقلیم کردستان عراق، که تمامی استان آذربایجان غربی و بخشی از آذربایجان شرقی را به عنوان منطقه کردستان بزرگ معرفی کرده است، یک تمبر ساده نیست بلکه موجب ایجاد ذهنیتی از یک موجودیت جعلی خواهد شد که به جهانیان اعلام می‌کند، بخشی از کردستان در اشغال ایران است.سکوت در مقابل پناه دادن به تروریست‌ها در اقلیم کردستان، این نتیجه‌ را داشته که اکنون آن‌ها چشم طمع به تمامیت ارضی ایران عزیز را دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: عملکرد برخی از خبرگزاری‌های داخلی در انتشار خبر این تمبر با عنوان این‌که کردستان عراق به مناسبت ورود پاپ به این اقلیم، تمبر یادبود چاپ کرده است، باعث تعجب است در این راستا مردم قهرمان تبریز و آذربایجان از وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهند که جلوی این اهانت آشکار را با جدیت بگیرند و این مسئله را پیگیر باشند.

وی تاکید کرد:  ما از سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم اما این صحبت‌ها کافی نیست و باید اقداماتی محکم جهت جلوگیری از این کار انجام بگیرد.

آل هاشم بیان داشت: مواضع حکیمانه آیت الله العظمی سیستانی در دیدار با پاپ و تاکیدات و هوشمندی ایشان در این دیدار واقعا تحسین برانگیز بوده و مواضع حکیمانه این مرجع عالیقدر مایه عزت اسلام است. تاکید ایشان بر مسائل بین المللی از جمله اشغالی خواندن قدس شریف، خط بطلانی بر توطئه عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس بود.

وی گفت: حافظه تاریخی تشیع به ویژه حوزه علمیه نجف همواره شاهد رهبران بصیر و هوشمندی بوده و هست، که در مقاطع مختلف تاریخ به خوبی درخشیده‌اند..‌ مقام معظم رهبری نیز در سال‌های گذشته فرمودند که آیت الله سیستانی در نجف می‌درخشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.