رئیس قوه مقننه در تبریز مطرح کرد؛

آذربایجان، فخر ایران اسلامی / سایه ناترازی در کسری بودجه عملیاتی بر سر مردم

همایش بین المللی شهید شیخ محمد خیابانی با حضور و سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدباقر قالیباف در این همایش با بیان اینکه شیخ محمد خیابانی از اسوه های خطه آذربایجان است، افزود: افتخار می کنیم به آذربایجان غیور؛ آذربایجانی که در همه عرصه ها پیشرو و اول است.به خصوص در مبارزات تاریخی در سایه مجاهدت و ایستادگی در راه حق، آن هم با شخصیت های مختلف در حوزه های مختلف.

وی افزود: تاریخ سازی مردم آذربایجان مایه فخر و مباهات ایران اسلامی و ملت است، چه در دوران مشروطه، چه در مبارزات انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی و چه در دوران دفاع مقدس.

مردم باوری، رمز موفقیت یک کشور در عرصه های مختلف

رئیس قوه مقننه ادامه داد: تحلیلی بر روند مبارزات تاریخی ایران اسلامی نشان می دهد هیچ ملت و هیچ گروهی در هیچ زمانی به وطن فروشان بها نداده و سر تعظیم در مقابلشان خم نکرده است. این روحیه در تاریخ ایران اسلامی به وضوح عیان است و یکی از درس های بزرگ تاریخ این کشور همین روحیه استقلال و استکبار ستیزی است.

وی تصریح کرد: ملت ایران اسلامی با تبعیت از مکتب دینی و پیروی از رهنمودهای خمینی کبیر، انقلاب را به ثمر نشاندند، انقلابی که با تکیه بر مردم باوری پا گرفت و همچنان با قدرت به پیش می رود. ما هم وظیفه داریم این راه را ادامه دهیم و برپایه مردم باوری کشور را مدیریت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هر جا موفقیتی در کشور استحصال شده بی شک متکی بر وعده های الهی بوده و مردم هم در عرصه و میدان بوده اند و هر کجا هم ضعف و قصوری بوده بدان معناست از این دو اصل فاصله داشتیم.

وی گفت: ما در مجلس یازدهم به عنوان مجلسی انقلابی با زیست مومنانه، روحیه انقلابی، وحدت و تکیه بر سنن الهی و مردم باوری تلاش می کنیم کشور را به سوی تعالی و پیشرفت سوق دهیم.

اعتماد به مردم، ضامن پیشرفت ها و موفقیت های کشور

 قالیباف؛ رئیس قوه مقننه با اشاره به مشکلات کشور گفت: در حوزه اقتصاد، مهم ترین اشکال این است که اقتصاد را به مردم واگذار نکردیم، در حالی که هر کجا مردم در میدان بوده اند، موفقیت ها هم چشمگیر بوده است.

وی با بیان اینکه مجلس هم به دنبال رفع این اشکالات و میدان دادن به مردم است، گفت: مردم باوری اصلی است که موفقیت ها را به ثمر نشانده و کشور را به تعالی می رساند.

سایه ناترازی در کسری بودجه عملیاتی بر سر مردم

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: آنچه امروز مردم را به زحمت و تکلف انداخته است، ناترازی در کسری بودجه عملیاتی است از این رو نیازمند اصلاح است. مجلس هم برای اصلاح بودجه ۱۴۰۰ گام های اساسی برداشته شده است.

وی تاکید کرد: انضباط و شفافیت، اشتغالزایی و کمک به معیشت مردم را در اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۰ در اولویت قرار دادیم، هر چند اصلاح ریشه ای به ۳ تا ۴ سال زمان نیاز دارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.