گزارش تبریزبیدار از روز پنجم ثبت نام انتخابات 1400؛

شورا با آمدن هوشی، طناز می شود / دبیری و دویار غار، تنور را گرم کردند

امروز، یکشنبه پنجمین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای ششم شهر تبریز در محل فرمانداری انجام شد.

به گزارش تبریز بیدار ، امروز بیست و چهارم اسفندماه، پنجمین روز ثبت نام داوطلبان شورای ششم شهر تبریز به پایان رسید.

رحمان مفاتحی، داوطلب حضور در انتخابات شورای ششم شهر، در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار گفت: در طول خدمتی که در تلویزیون داشتم، حرف مردم را همیشه به صورت طنز و انتقاد به گوش مسئولان رسانده ام. این بار هم برای حل مشکلات مردم آمده ام که اگر خدا کمک کند بتوانم در این وظیفه سنگین موفقیت کسب کنم.

Image title

وی افزود: هر زمان که این سمت را به من پیشنهاد کرده بودند به خودم جرات نداده بودم که وارد این عرصه شوم ولی همیشه از انتقاد حرف زدم و به صورت طنز حرفم را به گوش مسئولان رسانده ام. امروز فکر میکنم مردم نیاز دارند که حرفشان به گوش مسئولان برسد.

مفاتحی تاکید کرد: قرار نیست مسئول مآبانه به مردم نگاه کنم من هم از مردم این شهر هستم.

شهرام دبیری، رئیس سابق شورای شهر تبریز، از انگیزه خود برای ثبت نام و حضور دوباره در شورا گفت: در شورای قبلی تلاش کردم صادقانه در توسعه شهر قدم های خوبی بردارم و این بار هم هدفمان توسعه است. عدم سوپیشینه گرفتم و مشکل پرونده ندارم.

رِیس سابق شورا همچنین افزود: آقای پولاد سرمایه گذار است و اسپانسر من نیست و به دعوت کمیسیون فرهنگی به شورا دعوت شده بود و هیچ ارتباطی با انتخابات ندارد. بعضی حرف هایی که در بین مردم زده میشود با واقعیت ها خیلی فاصله دارند! دیدارمان با آقای عظیم زاده صرفا برای تبریک بود.

Image title

وی تاکید کرد: ائتلاف تشکیل نمی دهیم ولی از بعضی دوستان حمایت می کنیم. تا جایی که من در جریان هستم دکتر رحیمی در انتخابات شورای شهر شرکت نمی کند.
همچنین در ثبت نام امروز، دو یار غار شورای پنجم، محرم محمدزاده و علی آجودان زاده جهت ثبت نام در انتخابات شورای ششم شهر تبریز وارد فرمانداری شدند.

Image title

علی آجودان زاده در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار بیان کرد: شورای پنجم یکی از متخصص ترین و متعهد ترین دوران شورا بود. ما کارهایی که در شورای های قبلی ابتر مانده بودند در شورای پنجم به سر انجام رساندیم. شورای پنجم تمامی کارها را به مدار قانونی بازگرداند.

وی همچنین گفت: به کسانی که بالای ۶۰ سال داشتند و از شهرداری حقوق می گرفتند دستور بازنشستگی داده شده و با هیچ کس تعارف نداشتیم. همچنین جلوی ترک تشریفات که منبع فساد بودند گرفته شد. در شورای ششم مسیر های قانونی که به ریل افتاده بودند را ادامه می دهیم.

آجودان زاده درخصوص فعالیت های خود در دوره قبلی شورا نیز گفت: بیش ترین ورود نیرو به بدنه شهرداری در دوره چهارم اتفاق افتاده است. تا به امروز تمام کارهای من قانونی می باشد و تنها ۳ نفر نیرو وارد شهرداری کرده ام و می توانم ثابت کنم ولی باز هم باید مردم عملکرد ما را قضاوت کنند. شورای پنجم، جزو بدون حاشیه ترین شوراها بود.

وی در پایان تاکید کرد: در منطقه ۱۰ بیشترین ساخت و ساز های غیر مجاز وجود دارد. در این منطقه دستگاه پوز سیب زمینی فروش تبدیل به رشوه شده بود و یک هفته بعد از اعلام آن موضوع دستگیر شدند. تراکنش آنها ماهانه بالای ۲ میلیارد تومان بود.

محرم محمدزاده، عضو سابق شورا و داوطلب حضور در انتخابات شورای ششم شهر، در گفتگو با تبریزبیدار گفت: من سال ها دنبال مطالبات مردم بودم. زمانی که در برنامه تلویزیونی کار می کردم طوری نبود که بتوانم در استودیو اجرا کنم، در کوه و بیابان و سرما و گرما دنبال مطالبات مردم بودم.

وی تصریح کرد: کار شورا نظارت است در دوره پنجم تعدادی از کارها را به پایان رساندیم ولی تعدادی مانده که در این شورا قصد داریم تمام کنیم. تعدادی پروژه‌های ناقص از دوره های قبل داریم که می خواهیم آن را ادامه دهیم و تعدادی کارها را پیگیری کردیم که در این شورا باید دنبال نتیجه آن باشیم. در مورد حاشیه نشینی کارهای زیادی کردیم که در این شورا باید ادامه دهیم.

محمدزاده تاکید کرد: به بافت فرهنگی تاریخی شهرمان توجه زیادی کرده ایم و این توجه را ادامه خواهیم داد. هدف من این است که بافت های تاریخی را بودجه گذاری کنیم

محمدحسین جعفری، مدیرعامل پیشین باشگاه تراکتورسازی تبریز که خود، یکی از داوطلبان ثبت نام دوره ششم شورا بود بیان کرد: ما در شورای چهارم تحولات زیادی برای شهر به ارمغان آوردیم. شورای چهارم با ۲۱عضو و با نگرش‌های متفاوت به لحاظ اقلیت و اکثریت مشکلاتی به وجود آورد؛ در حالی که در سال سوم اتحادی برای بهتر شدن شورا ایجاد شد که نتایج بدتری داشت و دستگیری‌های شورا رخ داد.

Image title

وی همچنین درخصوص کاندیدا شدن خود خاطرنشان کرد: در دوره پنجم ۱۱ نفر افراد مختلف با فامیلی جعفری وارد انتخابات کردند و نام من در آن گم شد و در نهایت من به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدم.امید داریم شورای ششم، شورایی پادکست و کارآمد باشد که به همه نقاط شهر تاثیر مثبت بگذارد.

جعفری در پایان افزود: یکی از اهداف من عدالت در مصرف بودجه در نقاط مختلف شهر و دیگری صیانت از حقوق شهروندی است؛ شورا وکیل مردم است نه نماینده شهرداری؛ برای همین باید دنبال خواسته های مردم باشد.

در پایان روز پنجم، ۵۸ نفر برای شورای شهر تبریز ثبت نام کردند که با احتساب روزهای گذشته، ۱۲۲ نفر برای شورای شهر تبریز در مجموع پنج روز ثبت نام کرده اند.

به گزارش کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان تبریز در پایان پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، جزییات ثبت‌نام به شرح زیر است:

 تعداد کل ثبت‌نام کنندگان قطعی در تمام شهرهای شهرستان تبریز در روز پنجم ۶۹ نفر می‌باشند.

 از ۶۹ نفر ثبت‌نام کننده قطعی در روز پنجم، تعداد ۵۸ نفر برای شورای شهر تبریز ثبت‌نام کرده‌اند که ۵۰ نفر از آنها مرد و ۸ نفر زن می‌باشد. همچنین تعداد ۵ نفر برای شورای شهر خسروشاه ثبت‌نام کرده‌اند که هر ۵ نفر آنها مرد می‌باشند. ۳ نفر هم برای شورای شهر سردرود ثبت‌نام کرده‌اند که هر ۳ نفر آنها مرد می‌باشند. همچنین ۳ نفر برای شورای شهر باسمنج ثبت‌نام کرده‌اند که هر ۳ نفر آنها مرد می‌باشند.

به گزارش این سازمان، تعداد کل ثبت‌نام کنندگان قطعی در تمام شهرهای شهرستان تبریز در مجموع پنج روز، ۱۴۲ نفر می‌باشد.

 از مجموع ۱۴۲ نفر ثبت‌نام کننده قطعی در پنج روز، تعداد ۱۲۲ نفر برای شورای شهر تبریز ثبت‌نام کرده‌اند که ۱۰۱ نفر از آنها مرد و ۲۱ نفر زن می‌باشند. از این تعداد، ۷ نفر نیز برای شورای شهر خسروشاه ثبت‌نام کرده‌اند که هر ۷ نفر آنها مرد می‌باشند. تعداد ۶ نفر نیز برای شورای شهر سردرود ثبت‌نام کرده‌اند که ۵ نفر از آنها مرد و یک نفر زن می‌باشد. همچنین ۷ نفر برای شورای شهر باسمنج ثبت‌نام کرده اند که هر ۷ نفر آنها مرد می‌باشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.