در نشست خبری رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز مطرح شد؛

رقابت ۳۸ نفر برای هر کرسی شورای شهر تبریز

امروز صبح نشست خبری فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز با اصحاب رسانه در خصوص ثبت نام انتخابات شورای شهر برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، بهروز مهدویدر این نشست با اشاره به تعداد داوطلبان ثبت نام شده در انتخابات شوراها گفت: در کل شهرستان تبریز ۵۶۸ نفر ثبت نام کرده اند.از بین ثبت نام کنندگان ۵۰۱ نفر تبریز، ۲۱ نفر خسروشاه ۲۲ نفر سردرود و ۲۴نفر باسمنج ثبت نام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز افزود: از نظر جنسیت ۴۷۸ نفر مرد و ۹۰ نفر زن می باشد.

مهدوی با اشاره به مدارک تحصیلی افراد داوطلب گفت: مدرک ۳۴ نفر دواطلبان دکترا، ۲۱۱ ارشد، ۲۴۳ نفر کارشناسی،۲ نفر کاردانی،۱۰ حوزوی و یک نفر دیپلم می باشد.

وی ادامه داد: از نظر گروه شغلی نیز ۱۷۸ نفر از چهره های فرهنگی، شش نفر روحانی، ۱۴۹ نفر شغل آزاد، ۵۴ نفر بازنشسته هستند.

فرماندار شهرستان تبریز بیان کرد: ثبت‌نام برای هر کرسی در تبریز ۳۸.۵ نفر، در شهر باسمنج برای هر کرسی پنج نفر، در سردرود هر کرسی ۴.۵ نفر ثبت‌نام و در خسروشاه برای هر کرسی چهار نفر می باشد.

وی با اشاره به کاهش داوطلبان ثبت نامی نسبت به دوره های گذشته گفت: در دوره چهارم شورا ۵۴۵ نفر ثبت نام کرده بودند و دور پنجم ۷۵۰ نفر و دور ششم ۵۶۸ نفر که نسبت به دوره پنجم شورا ۲۲ درصد کاهش داشته است.

مهدوی گفت: طبق مقررات مدارک ۵۶۸ نفر را به مراجع چهارگانه جهت استعلام ارسال می کنیم و ده روز فرصت دارند تا نتایج را بدهند.

وی در مورد مراحل قانونی تایید صلاحیت افراد داوطلب گفت: هیئت اجرایی تا ۲۲ فروردین مشغول تایید صلاحیت خواهد بود و بعد از آن به هیئت نظارت شهرستان ارسال می شود که تا هفت اردیبهشت رسیدگی کنند و بعد از آن ۸ اردیبهشت نتایج رد یا تاییدصلاحیت ها اعلام می شود. بعد از آن معترضین چهار روز فرصت شکایت به هیئت نظارت استان دارند.

وی ادامه داد: ۱۷ خرداد آگهی اسامی نامزدهای تایید شده به صورت اطلاعیه اعلام می شود. همچنین مدت زمان تبلیغات در شهر و روستا از ۲۰ تا ۲۶ خرداد می باشد.

فرماندار تبریز در پایان این نشست با اظهار امیدواری به شرکت حداکثری مردم در انتخابات های ریاست جمهوری و شورای شهر گفت: ۲۷ خرداد ممنوعیت تبلیغات و ۲۸ خرداد انتخابات برگزار می شود. این دوره در شهر تبریز انتخابات شورای شهر الکترونیکی است؛ فرد رای دهنده بعد از احراز هویت کد چهار رقمی کاندیداها را مشخص می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.