در آخرین نماز عبادی سیاسی جمعه سال 99 تبریز مطرح شد؛

صف مرغ و آزار مردم / مبارزه همزمان مردم با سه ضلعی کرونا، تحریم و بی تدبیری

آخرین نماز جمعه سال ۱۳۹۹ در تبریز به امامت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در محل مصلی اعظم امام(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان گفت: از وظایف شیعیان در عصر غیبت، ساخت جامعه مهدوی و فراهم کردن زمینه ظهور ایشان است که اینها با کردار خود افراد در جامعه شکل می گیرد.

امام زمان(عج)

وی افزود: مطرح کردن ویژگی های امام زمان(عج) در بین محبین و منتظران و ترویج فرهنگ انتظار و دعا برای ظهور آن حضرت از دیگر وظایف در عصر غیبت است.

خطیب جمعه تبریز ادامه داد:  در روایت آمده برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید چرا که موجب گشایش شما در کارهایتان است.

وی خاطر نشان کرد: ارتقای فکری جامعه ما و عدالت در جامعه با عمل صالح ما امکان پذیر است

انتظار فرج

حجت الاسلام آل هاشم ضمن تاکید بر اهمیت انتظار فرج گفت: امام خمینی(ره) فرمودند ما تکلیف داریم اینطور نیست که فقط در خانه بنشینیم و دعا برای ظهور کنیم بلکه تعجیل با تلاش ما امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه برای تعجیل ظهور مسلمان ها باید با هم باشند، افزود: انتظار یعنی مقابله با ظلم و جمهوری اسلامی مقدمه نهضت حضرت ولیعصر(عج) است. عید نیمه شعبان عید امید و تلاش است و انتظار یعنی حرکت

گام دوم انقلاب

امام جمعه تبریز در ادامه گفت: در بیانیه گام دوم مطرح شده که ما چگونه می توانیم جوانان را به سمت و سوی جامعه مهدوی هدایت کنیم.

وی بیان داشت: مخاطبین بیانیه گام دوم، آینده سازان ظهور حضرت مهدی(عج)، همان جوانان هستند و ماموریت اصلی منتظران جامعه امروزی ایجاد تمدن اسلامی است و خطر بزرگ آن نیز تحریف فرهنگ مهدویت است.

یاران سفر کرده

نماتینده ولی فقیه در استان در ادامه ضمن گرامیداشت شهدا گفت: سالگرد شهید خدمت، آتش نشان شهید قلی زاده را گرامی می داریم.

وی افزود: اربعین سردار شهید گلمحمدی و همچنین یاد و خاطره هنرمند فقید استاد دلدوزی را گرامی می داریم.

صف مرغ

خطیب جمعه تبریز به بازدید اخیر خود از صف مرغ در تبریز اشاره داشته و گفت: مردم می گفتند یکی دو ساعت است که در صف هستیم و مرغ هم موجود است اما منتظر مسئول تعزیرات هستیم.

وی افزود: از مسئولین خواهش می کنم نظارت ها دقت کنند و کمک کنند مردم دم عیدی اذیت نشوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خطاب به مسئولین گفت: مردم را بدبین نکنید.

احداث بیمارستان

وی در ادامه بیان داشت: تشکر مردم آذربایجان را از ستاد اجرایی فرمان امام و شخص رئیس ستاد آقای دکتر مخبر بخاطر احداث بیمارستان در منطقه اعلام می نماییم.

چهارشنبه سوری

حجت الاسلام آل هاشم همچنین گفت: از نهادهای مسئول که در چهارشنبه سوری جهت جلوگیری از آسیب دیدن مردم تلاش کردند، تشکر می کنم.

جشنواره ابوذر

وی با اشاره به اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر در تبریز گفت: رسانه ها، کیفیت خود را بالا ببرند چرا که نقش آنها در سالم سازی جامعه و امیدآفرینی زیاد است.

خطیب جمعه تبریز بیان داشت: تشکر ویژه از مسئول بسیج رسانه استان بابت برگزاری این جشنواره دارم.

وزارت اطلاعات

وی ضمن تبریک هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: وزارت اطلاعات در تامین امنیت جامعه نقش بسیار ارزشمندی دارد. ایجاد فضای همدلی در کشور، مبارزه با مفاسدی همچون قاچاق، زمین خواری و… از جمله خدمات سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

امام جمعه تبریز افزود: نقش آنها در مبارزه با تکفیری ها هیچوقت فراموش نمی شود. سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان افرادی از شبکه سازمان یافته قاچاق زیور آلات را دستگیر کردند.

کرونا

حجت الاسلام آل هاشم، شیوع کرونا را از جمله حوادث مهم سال ۹۹ برشمرد و گفت: کرونا بر اقتصاد جامعه، معیشت خانواده ها و عبادات جمعی و مناسک تاثیر گذاشت اما آنچه بیشتر به چشم آمد، تعطیلی و توقف مراسم جمعی و مناسک مذهبی بود.

وی تصریح کرد: تدبیر حکیمانه رهبر انقلاب در راه اندازی رزمایش مواسات، روح و جان تازه ای به جامعه بخشید و افق های جدیدی از همدلی و مواسات را گشود.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در حالی که در کشورهایی مثل آمریکا شاهد صحنه‌ های عجیبی بودیم، فداکاری و تلاش کادر درمان در ایران و حضور گروه های جهادی، عظمت مردم ما را دو چندان کرد.

وی ادامه داد: کشف و تهیه واکسن کرونا در کشور قابل تقدیر است و همچنین تلاش ها در طب سنتی برای درمان کرونا قابل تقدیر است.

تحریم

خطیب جمعه تبریز به مشکلات موجود در جامعه اشاره کرده و بیان داشت: امسال مردم صبور ایران اسلامی همزمان با سه ضلعی کرونا، تحریم و بی تدبیری مقابله کردند.

حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: تدبیر مقام معظم رهبری باعث شکست فشار حداکثری تحریم ها شد.

خط آهن بستان آباد

وی در پایان ضمن انتقاد از عدم افتتاح خط آهن بستان آباد، گفت: امیدواریم تا پایان این دولت به سرانجام برسد.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: پیگیر این مطالبه شدم و آقای استاندار گفتند تا خرداد افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.